| Category | RF and Wireless RF Amplifiers |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Strip |
| Series | ADL |
| Noise Figure | 4dB |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |
| RF Type | General Purpose |
| Test Frequency | 10MHz ~ 20GHz |
| P1dB | 13.5dBm |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Current - Supply | 80mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Gain | 19dB |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Frequency | 10MHz ~ 26.5GHz |
| Description | IC AMP GPS 10MHZ-26.5GHZ 24LFCSP |
View Detail Information
Explore similar products
GALI-51+
MAR-3+
HMC717ALP3E
HMC263-SX
Product Specification
| Category | RF and Wireless RF Amplifiers | Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Strip |
| Series | ADL | Noise Figure | 4dB |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) | RF Type | General Purpose |
| Test Frequency | 10MHz ~ 20GHz | P1dB | 13.5dBm |
| Mfr | Analog Devices Inc. | Current - Supply | 80mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V | Gain | 19dB |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP | Frequency | 10MHz ~ 26.5GHz |
| Description | IC AMP GPS 10MHZ-26.5GHZ 24LFCSP |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!