| Category | Sensors, Transducers Temperature Sensors Thermocouples, Temperature Probes |
| Product Status | Active |
| Length - Lead Wire | - |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Element Type | Thermistor |
| Temperature Range | -20°C ~ 80°C |
| Mfr | Comet America, LP |
| Length - Protective Tube | 76mm |
| Conductor Type | Non-Grounded |
| Terminal Type | Connector |
| Base Product Number | DIGIS |
| Diameter - Protective Tube | 14.5mm |
| Description | DIGITAL TEMPERATURE/HUMIDITY |
View Detail Information
Explore similar products
E52-IC1DY M6 2M
SN228C
SN180M
A12-3-20-C
Product Specification
| Category | Sensors, Transducers Temperature Sensors Thermocouples, Temperature Probes | Product Status | Active |
| Length - Lead Wire | - | Package | Bulk |
| Series | - | Element Type | Thermistor |
| Temperature Range | -20°C ~ 80°C | Mfr | Comet America, LP |
| Length - Protective Tube | 76mm | Conductor Type | Non-Grounded |
| Terminal Type | Connector | Base Product Number | DIGIS |
| Diameter - Protective Tube | 14.5mm | Description | DIGITAL TEMPERATURE/HUMIDITY |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!