China TFPT1206L1002JV
China TFPT1206L1002JV
  1. China TFPT1206L1002JV
TFPT1206L1002JV
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Sensors, Transducers Temperature Sensors PTC Thermistors
Product Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Resistance @ 25°C 10 kOhms
Series TFPT
Supplier Device Package 1206
Mfr Vishay Dale
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Power - Max 125 mW
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Resistance Tolerance ±5%
Description THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 1206