| Resolution : | - |
| Operating Supply Current : | 1 mA |
| Product Category : | Accelerometers |
| Minimum Operating Temperature : | - 40 C |
| Sensor Type : | 3-Axis |
| Package / Case : | - |
| Maximum Operating Temperature : | + 125 C |
| Supply Voltage - Max : | 3.6 V |
| Packaging : | Reel |
| Supply Voltage - Min : | 3 V |
| Acceleration : | 1.5 g, 3 g, 6 g |
| Interface Type : | SPI |
| Output Type : | Digital SPI |
| Sensing Axis : | X, Y, Z |
| Manufacturer : | Murata Electronics |
| Description | Accelerometers 3-axis accelerometer +/-1.5-6.0g User Adj |
View Detail Information
Explore similar products
ADXL213AE-REEL
AD22281-REEL
785A
787-500-D2
Product Specification
| Resolution : | - | Operating Supply Current : | 1 mA |
| Product Category : | Accelerometers | Minimum Operating Temperature : | - 40 C |
| Sensor Type : | 3-Axis | Package / Case : | - |
| Maximum Operating Temperature : | + 125 C | Supply Voltage - Max : | 3.6 V |
| Packaging : | Reel | Supply Voltage - Min : | 3 V |
| Acceleration : | 1.5 g, 3 g, 6 g | Interface Type : | SPI |
| Output Type : | Digital SPI | Sensing Axis : | X, Y, Z |
| Manufacturer : | Murata Electronics | Description | Accelerometers 3-axis accelerometer +/-1.5-6.0g User Adj |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!