China APT65GP60JDQ2
China APT65GP60JDQ2
  1. China APT65GP60JDQ2
APT65GP60JDQ2
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) 130 A
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Package Tube
Series POWER MOS 7®
Package / Case ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 65A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package ISOTOP®
Mfr Microchip Technology
Current - Collector Cutoff (Max) 1.25 mA
IGBT Type PT
Power - Max 431 W
Input Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce 7.4 nF @ 25 V
Configuration Single
NTC Thermistor No
Base Product Number APT65GP60
Description IGBT 600V 130A 431W SOT227