China VS-ETF150Y65U
China VS-ETF150Y65U
  1. China VS-ETF150Y65U
VS-ETF150Y65U
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) 142 A
Product Status Obsolete
Mounting Type Chassis Mount
Package Tray
Series -
Package / Case EMIPAK-2B
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.06V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package EMIPAK-2B
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature 175°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) 100 µA
IGBT Type Trench
Power - Max 417 W
Input Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.6 nF @ 30 V
Configuration Three Level Inverter
NTC Thermistor No
Base Product Number ETF150
Description IGBT MOD 650V 142A EMIPAK-2B