| Number of Mixers : | 2 |
| Noise Figure : | 2dB |
| Product Category : | RF Mixer |
| Gain : | - |
| Factory Stock : | 72 |
| Minimum Quantity : | 1 |
| Secondary Attributes : | Down Converter |
| Package / Case : | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Part Status : | Active |
| RF Type : | General Purpose |
| Packaging : | Strip |
| @ qty : | 0 |
| Current - Supply : | 155mA |
| Series : | - |
| Supplier Device Package : | 24-LFCSP-VQ (4x4) |
| Frequency : | 5.6GHz ~ 8.6GHz |
| Voltage - Supply : | 5V |
| Manufacturer : | ADI / Analog Devices Inc. |
| Description | DOWN-CONVERTER |
View Detail Information
Explore similar products
HMC1093
SA636DK/01,118
SA602AD/01,112
ADRF6612ACPZ-R7
Product Specification
| Number of Mixers : | 2 | Noise Figure : | 2dB |
| Product Category : | RF Mixer | Gain : | - |
| Factory Stock : | 72 | Minimum Quantity : | 1 |
| Secondary Attributes : | Down Converter | Package / Case : | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Part Status : | Active | RF Type : | General Purpose |
| Packaging : | Strip | @ qty : | 0 |
| Current - Supply : | 155mA | Series : | - |
| Supplier Device Package : | 24-LFCSP-VQ (4x4) | Frequency : | 5.6GHz ~ 8.6GHz |
| Voltage - Supply : | 5V | Manufacturer : | ADI / Analog Devices Inc. |
| Description | DOWN-CONVERTER |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!