| Product Category : | USB Switch ICs |
| Features : | T1/E1 |
| Supplier Device Package : | 16-TQFN (5x5) |
| Package / Case : | 16-WQFN Exposed Pad |
| Part Status : | Discontinued at Digi-Key |
| Operating Temperature : | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply, Single (V+) : | 6 V ~ 11 V |
| Packaging : | Tape & Reel (TR) |
| Applications : | Telecommunications |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit : | 2:01 |
| Series : | - |
| Switch Circuit : | SPDT |
| Number of Channels : | 2 |
| Voltage - Supply, Dual (V±) : | ±3.3 V ~ 5 V |
| -3db Bandwidth : | 350MHz |
| On-State Resistance (Max) : | 5 Ohm |
| Manufacturer : | Maxim Integrated |
| Description | IC SWITCH DUAL SPDT 16TQFN |
View Detail Information
Explore similar products
PI3USB14-AZHEX
PI3USB14-ALE
FSA3200UMX-F106
FSAV330MX
Product Specification
| Product Category : | USB Switch ICs | Features : | T1/E1 |
| Supplier Device Package : | 16-TQFN (5x5) | Package / Case : | 16-WQFN Exposed Pad |
| Part Status : | Discontinued at Digi-Key | Operating Temperature : | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Supply, Single (V+) : | 6 V ~ 11 V | Packaging : | Tape & Reel (TR) |
| Applications : | Telecommunications | Multiplexer/Demultiplexer Circuit : | 2:01 |
| Series : | - | Switch Circuit : | SPDT |
| Number of Channels : | 2 | Voltage - Supply, Dual (V±) : | ±3.3 V ~ 5 V |
| -3db Bandwidth : | 350MHz | On-State Resistance (Max) : | 5 Ohm |
| Manufacturer : | Maxim Integrated | Description | IC SWITCH DUAL SPDT 16TQFN |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!