| Product Category : | USB Switch ICs |
| Features : | Break-Before-Make |
| Supplier Device Package : | 16-SOIC |
| Package / Case : | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Part Status : | Active |
| Operating Temperature : | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply, Single (V+) : | 9 V ~ 40 V |
| Packaging : | Tube |
| Applications : | Force Sense |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit : | 2:01 |
| Series : | - |
| Switch Circuit : | SPDT |
| Number of Channels : | 3 |
| Voltage - Supply, Dual (V±) : | ±4.5 V ~ 20 V |
| -3db Bandwidth : | - |
| On-State Resistance (Max) : | 6 ohm |
| Manufacturer : | Maxim Integrated |
| Description | IC SWITCH FORCE-SENSE 16-SOIC |
View Detail Information
Explore similar products
PI3USB14-AZHEX
PI3USB14-ALE
FSA3200UMX-F106
FSAV330MX
Product Specification
| Product Category : | USB Switch ICs | Features : | Break-Before-Make |
| Supplier Device Package : | 16-SOIC | Package / Case : | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Part Status : | Active | Operating Temperature : | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Voltage - Supply, Single (V+) : | 9 V ~ 40 V | Packaging : | Tube |
| Applications : | Force Sense | Multiplexer/Demultiplexer Circuit : | 2:01 |
| Series : | - | Switch Circuit : | SPDT |
| Number of Channels : | 3 | Voltage - Supply, Dual (V±) : | ±4.5 V ~ 20 V |
| -3db Bandwidth : | - | On-State Resistance (Max) : | 6 ohm |
| Manufacturer : | Maxim Integrated | Description | IC SWITCH FORCE-SENSE 16-SOIC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2009
Employee Number:
600~800
Ecer Certification:
Verified Supplier
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is... Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD We have many good cooperation business relationship at home and abroad, and a good team together, We will continue to make great efforts to achieve a win-win future for our global customers! Our business philosophy is...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!