China R900409958 ZDB10VP2-4X/315V Rexroth overflow valve pilot control valve
  1. China R900409958 ZDB10VP2-4X/315V Rexroth overflow valve pilot control valve
  2. China R900409958 ZDB10VP2-4X/315V Rexroth overflow valve pilot control valve
  3. China R900409958 ZDB10VP2-4X/315V Rexroth overflow valve pilot control valve
R900409958 ZDB10VP2-4X/315V Rexroth overflow valve pilot control valve
  1. MOQ: 1
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Payment Terms Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C
Supply Ability 100
Delivery Time 2 weeks
Packaging Details wooden box
Model​ ZDB10VP2-4X/315V
Product Code​ R900409958
Type​ Stacked pilot-operated relief/unloading valve
Max. Pressure​ 350 bar
Flow​ 100 L/min
Brand Name Rexroth
Model Number ZDB10VP2-4X/315V
Certification ISO
Place of Origin Germany
Product Specification
Payment Terms Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C Supply Ability 100
Delivery Time 2 weeks Packaging Details wooden box
Model​ ZDB10VP2-4X/315V Product Code​ R900409958
Type​ Stacked pilot-operated relief/unloading valve Max. Pressure​ 350 bar
Flow​ 100 L/min Brand Name Rexroth
Model Number ZDB10VP2-4X/315V Certification ISO
Place of Origin Germany
Parameter
Description
Model
ZDB10VP2-4X/315V
Product Code
R900409958
Type
Stacked pilot-operated relief/unloading valve
Mounting
Sandwich
Max. Pressure
350 bar
Set Pressure
315 bar
Flow
100 L/min
Pilot
VP2 (two-stage)
Control
4X: Solenoid-operated
Voltage
24V DC