China R900426329 ZDB6VA2-4X/200 Stacked overflow valve from Rexroth Germany
  1. China R900426329 ZDB6VA2-4X/200 Stacked overflow valve from Rexroth Germany
  2. China R900426329 ZDB6VA2-4X/200 Stacked overflow valve from Rexroth Germany
  3. China R900426329 ZDB6VA2-4X/200 Stacked overflow valve from Rexroth Germany
R900426329 ZDB6VA2-4X/200 Stacked overflow valve from Rexroth Germany
Packaging Details wooden box
Product Code​ R900426329
Model​ ZDB6VA2-4X/200
Max. Pressure​ 350 bar
Flow​ 60 L/min
Voltage​ 24V DC
Brand Name Rexroth
Model Number ZDB6VA2-4X/200
Product Code​ R900426329 Model​ ZDB6VA2-4X/200
Max. Pressure​ 350 bar Flow​ 60 L/min
Voltage​ 24V DC Brand Name Rexroth
Model Number ZDB6VA2-4X/200 Certification ISO
Place of Origin Germany
High Light Rexroth stacked overflow valveR900426329 hydraulic valveZDB6VA2-4X/200 overflow valve
Model
ZDB6VA2-4X/200
Product Code
R900426329
Type
Stacked, pilot-operated relief/unloading valve
Origin
Germany
Mounting
Sandwich / Stacked
Max. Pressure
350 bar
Set Pressure
200 bar
Flow
60 L/min
Pilot Stage
VA2 (single-stage pilot valve)
Control
4X: Solenoid, external pilot supply & drain
Voltage
24V DC (standard)