China GCM188R71C394KA55D SMD Capacitor 0603 MLCC 390nf 16V X7R
  1. China GCM188R71C394KA55D SMD Capacitor 0603 MLCC 390nf 16V X7R
GCM188R71C394KA55D SMD Capacitor 0603 MLCC 390nf 16V X7R
  1. MOQ: discussible
  2. Price: Discussible
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability 10000pcs per month
Delivery Time 1-7working
Packaging Details original
Rated DC voltage 16 V
capacitance 0.39 µF
tolerance ±10 %
Series of parts GCM
nominal voltage 16 V
Package (metric) 1608
packaging 0603
length 1.6 mm
thickness 0.8 mm
texture X7R/-55℃~+125℃
Brand Name original
Model Number GCM188R71C394KA55D
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram Supply Ability 10000pcs per month
Delivery Time 1-7working Packaging Details original
Rated DC voltage 16 V capacitance 0.39 µF
tolerance ±10 % Series of parts GCM
nominal voltage 16 V Package (metric) 1608
packaging 0603 length 1.6 mm
thickness 0.8 mm texture X7R/-55℃~+125℃
Brand Name original Model Number GCM188R71C394KA55D
Place of Origin China
High Light SMD Capacitor 06030603 MLCCGCM188R71C394KA55D
Gcm188r71c394ka55d ceramic capacitor 0603 390nf ± 10% 16V X7R
Products Description:
1.ceramic capacitor
2.0603 390nF ±10% 16V X7R