China YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
  1. China YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
  2. China YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
  3. China YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
  4. China YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
  5. China YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
YUCHAI YC4E For BOS suction valve F ooR J01 704 , King Long F00RJ01704 car
  1. MOQ: 1
  2. Price: Can discuss !
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T , Western Union , MoneyGram , PayPal , Ect
Supply Ability 10000 piece / month
Delivery Time Within 1-2 days after payment , you can receive goods within 6-12 day.
Packaging Details 1 piece/box
Item F 00R J01 704 CR Injector Control valve
Model No F 00R J01 704 , F00RJ01704 For BOS Injector Valve
Car Or Engine Type YUCHAI YC4E , YC6M , YC6j_E04 , YC6L
Color Slivery
Net Weight 30g/pc
Gross Weight 40-50g/pc
Brand Name ERIKC , For BOS
Model Number F00RJ01704 , F 00R J01 704
Color Slivery Net Weight 30g/pc
Gross Weight 40-50g/pc Material High-speed Steel
Box Size 12.5(cm)*2.5(cm)*2.5(cm) Warranty 12 month
Model Number F00RJ01704 , F 00R J01 704 Certification CE , ISO9001
Place of Origin China
YUCHAI YC4E  For BOS suction valve F ooR J01 704 , F00RJ01704 car
nozzle control valve FooR J01 704
F00R J01 704.png
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=cldr5WKzRiw
^-^ ---------Valve Introduction
For BOS suction injector
OE No FooRJ01704 , FooR J01 704 , F ooR J01 704 Control Valve
Application For Injector: 0 445 120 165 , 0 445 120 245 , 0 445 120 111
For BOS Common Rail Fuel Injector
Injector OEM No: 0 445 120 083 , 0 445 120 110 , 0 445 120 156 , 0 445 120 164
For BOS Diesel Fuel Injector
Color: Slivery
Net Weight: 30g/pc
Gross Weight: 40-50g/pc
Brand Name: ERIKC / DYD
^-^ ---------Valve Picture
For BOS car nozzle control valve
^_^ ---- Other ERIKC Valve List
For BOS injector valve list
F 00V C01 359 F 00V C01 367 F 00R J01 727 F 00R J00 375
F 00V C01 371 F 00R J01 278 F 00R J01 692 F 00R J02 466
F 00V C01 358 F 00V C01 005 F 00R J00 339 F 00R J01 159
F 00R J01 657 F 00V C01 003 F 00R J02 056 F 00R J01 924
F 00R J00 399 F 00R J01 451 F 00R J02 130 F 00R J00 218
F 00R J02 472 F 00R J02 454 F 00R J02 035 F 00V C01 045
F 00R J00 005 F 00V C01 015 F 00R J01 704 F 00V C01 363
F 00R J01 479 F 00R J01 428 F 00R J01 941 F 00R J02 213
F 00R J02 005 F 00V C01 044 F 00R J02 806 F 00R J00 420
F 00V C01 365 F 00V C01 033 F 00R J01 714 F 00V C01 338
F 00R J02 377 F 00V C01 022 F 00R J00 834 F 00V C01 054
F 00V C01 347 F 00V C01 023 F 00R J00 447 F 00R J01 334
F 00V C01 383 F 00R J01 329 F 00R J01 895 F 00R J01 222
F 00R J02 386 F 00R J01 747 F 00R J02 067 F 00R J02 175
F 00R C01 386 F 00R J02 004 F 00V C01 346 F 00V C01 051
F 00V C01 368 F 00R J01 819 F 00V C01 334 F 00V C01 001