China 520560 Aluminum Radiator Water Tank Intercooler 1119010-H0100 For Dongfeng
  1. China 520560 Aluminum Radiator Water Tank Intercooler 1119010-H0100 For Dongfeng
520560 Aluminum Radiator Water Tank Intercooler 1119010-H0100 For Dongfeng
  1. MOQ: 1 set
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, T/T
Supply Ability 1000 set
Delivery Time 15-20 days
Model Original Dongfeng Tianlong flagship 520560 radiator water tank intercooler 1119010-H0100
Material All-aluminum material
Color Silver
Thickness The core is 50mm thick or 62mm thick
Nozzle size 100 mm
Brand Name Xin Yixiang
Certification ISO
Place of Origin Shandong, China
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms L/C, T/T Supply Ability 1000 set
Color Silver Thickness The core is 50mm thick or 62mm thick
Nozzle size 100 mm Brand Name Xin Yixiang
High Light 520560 Aluminum Radiator1119010-H0100 Aluminum Radiator
Original Dongfeng Tianlong Flagship 520560 Radiator Water Tank Intercooler 1119010-H0100
Quick Detail
Material:Steel
Product Name: Excavator cooling radiator
Applicable Industries: Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant
Part number: 1119010-H0100
Package Details: Export Wooden Box
Weight: 28KG
Surface treatment:Heat resistance paint
Pressure: Standard, High Pressure
Features
1 . Combination welded cores-air & oil cores
2 . Brazed aluminum core / bar and plate
3 . Excellent for field conversions
4 . Compact design
5 . Light weight
6 . Compact , high performance all aluminum core assembly
7 Could be assembled with fan and fan cover
1) Material: All our products are used high quality genuiner raw material.
2) Inspection: We make a very strict inspection process before delivery.
3) Inventory: We have about 1000 pieces in stock, can provide you at once.
4) Price: We have steady in stock and we can offer competitive price.
5) Delivery time: We will deliver the goods within 1-3 days after received the payment.
6) Service: We have a professional team to offer professional service for you 24/7.
7) All the spare parts are 100% measured, 100% interchangeable.