| Applications | 374F 390F |
| Packing | Standard export packing |
| Warranty | Discuss |
| Stock | in stock |
| Shipping | By Air/By Sea/According to Customer Request |
| Brand Name | CAT |
| Model Number | 374F 390F |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
6261-64-7110-05 Cooling Machine for Komatsu PC300 Excavator Engine Parts -
18L 15W-40 Extended Oil Drain Interval Engine Oil for Cummind Diesel Engines in
High-Strength Alloy Steel Valve Spring with Precision Fitment and Original
6154-61-1103 WATER PUMP ASSEMBLY PDW2028C For KomatsuS 6D125 Engine
Product Specification
| Payment Terms | T/T,Western Union | Supply Ability | 1000pcs,1-15 work days |
| Delivery Time | 1-15 work days | Packaging Details | Original/Neutral/Customized |
| Product name | Starter Motor | Compatible brand | CAT |
| Condition | New | Part no. | 478-9867 4789867 |
| Applications | 374F 390F | Packing | Standard export packing |
| Warranty | Discuss | Stock | in stock |
| Shipping | By Air/By Sea/According to Customer Request | Brand Name | CAT |
| Model Number | 374F 390F | Place of Origin | China |
| High Light | 24V starter motor for excavator ,Carter 374F engine starter ,390F excavator starter motor | ||
For 478-9867 4789867 24V Starter Motor Carter 374F 390F Excavator engine parts
Specification
Item
Value
Product name
Starter Motor
Compatible brand
CAT
Condition
New
Part no.
Applications
374F 390F
MOQ
1 unit
Packing
Standard export packing
Warranty
Discuss
Description
Advantage
Performance
Voltage: 24V (DC), which meets the standard power supply requirements of the excavator's starting system.