China 6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
  1. China 6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
  2. China 6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
  3. China 6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
  4. China 6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
  5. China 6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
6162-35-2120 Diesel Engine Piston For Excavator PC1000-1 S6D170
  1. MOQ: 1pc
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, D/P, T/T, Western Union
Packaging Details Diamond packaging/neutral packaging/according to customer needs
Supply Ability Negotiable
Delivery Time 3-7day
product name piston
Part Number 6162-35-2120
color as the picture shows
size OEM standard size
Engine Type Diesel
Engine Model S6D170
diameter 170mm
Piston pin size 68*126mm
Brand Name Diamond
Model Number 6162-35-2120
Place of Origin China
Product Specification
Supply Ability Negotiable Delivery Time 3-7day
product name piston Part Number 6162-35-2120
color as the picture shows size OEM standard size
Engine Type Diesel Engine Model S6D170
diameter 170mm Piston pin size 68*126mm
Brand Name Diamond Model Number 6162-35-2120
Place of Origin China
High Light 6162-35-2120 Diesel Engine PistonS6D170 Diesel Engine PistonPC1000-1 Diesel Engine Piston
Diamond diesel engine piston 6162-35-2120 is suitable for excavator PC1000-1 engine S6D170
product name engine piston
Part Number 6162-35-2120
size
diameter:170mm
compression height:121mm
piston height:176mm
piston pin :68*126mm
combustion room diameter:118mm