China Timing Belt Tensioner 04E109479C Suitable For Volkswagen Skoda Audi Seat
  1. China Timing Belt Tensioner 04E109479C Suitable For Volkswagen Skoda Audi Seat
  2. China Timing Belt Tensioner 04E109479C Suitable For Volkswagen Skoda Audi Seat
  3. China Timing Belt Tensioner 04E109479C Suitable For Volkswagen Skoda Audi Seat
  4. China Timing Belt Tensioner 04E109479C Suitable For Volkswagen Skoda Audi Seat
Timing Belt Tensioner 04E109479C Suitable For Volkswagen Skoda Audi Seat
  1. MOQ: 1 pcs-5pcs
  2. Price: 0.1-200USD
  3. Get Latest Price
Payment Terms 30% Deposit , Balance After BL Copy
Supply Ability 100000pcs/month
Delivery Time 3-7Days After Deposit
Model No. 04E109479C Bearing
04E109479C Bearing Size Contact Us To Know
04E109479C Bearing kg 0.38 kg
Quality ABEC-5
Material Metal,Aluminium
Color Silver
Position 9
Main group engine
Subgroup Toothed belts Toothed belt guards
Name Tension roller
Brand Name TIMKEN / NSK / NTN / FSKG / KBE / OEM
Model Number 04E109479C
Certification ISO9001-2000 / SGS / BV / CE / IAF
Place of Origin CHINA
Product Specification
Payment Terms 30% Deposit , Balance After BL Copy Supply Ability 100000pcs/month
Model No. 04E109479C Bearing 04E109479C Bearing Size Contact Us To Know
04E109479C Bearing kg 0.38 kg Quality ABEC-5
Material Metal,Aluminium Color Silver
Position 9 Main group engine
Subgroup Toothed belts Toothed belt guards Name Tension roller
Brand Name TIMKEN / NSK / NTN / FSKG / KBE / OEM Model Number 04E109479C
Certification ISO9001-2000 / SGS / BV / CE / IAF Place of Origin CHINA
 Bearing Specification
FSK Bearing Model Number
04E109479C Bearing
Part Name Tensioner Pulley
Application
Volkswagen Skoda Audi Seat
Outer Diameter 70.6 mm
Inner Diameter 8 mm
Length Contact Us To Know
Width
21 mm
Height
21 mm
Weight (kg)
0.38 kg
Material
Metal,Aluminium
Brand FSK / KOYO / NSK / FAG / NTN / TIMKEN / OEM
Precision Rating ABEC-1 to ABEC-9 P0 / P6 / P5 / P4 /P2
Vibration and Noise Z0V0 / Z1V1 / Z2V2 / Z3V3
Cage Steel Cage / Nylon Cage
Package Single Carton Box / Pallet / Wooden case
HS Code 8482800000
Original Country Show CHINA
Others OEM Number
04E 109 479 A 04C 109 479 H
04E 109 479 H 04C 109 479 J
4E 109 479 A 04C 109 479 K
4E 109 479 H 04E 109 479 A
04E 109 479 C 04E 109 479 B
04C 109 479 K 04E 109 479 C
04E 109 479 A 04E 109 479 H
04E 109 479 G 4C 109 479 G
04E 109 479 H 4C 109 479 H
4C 109 479 K 4C 109 479 J
4E 109 479 A 4C 109 479 K
4E 109 479 G 4E 109 479 A
4E 109 479 H 4E 109 479 B
04C 109 479 H 4E 109 479 C
04C 109 479 K 4E 109 479 H
04E 109 479 A 04E 109 479 B
04E 109 479 C 4E 109 479 H
04E 109 479 G 04E 109 479 C
04E 109 479 H 04C 109 479 G
4C 109 479 H 4E 109 479 C
4C 109 479 K 4E 109 479 G
4E 109 479 A -