Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Performance IR UV Flame Detector Explosion Proof SIL-2 Flame Detector,Intelligent Anti Fire Double IR Flame Detector For Industrial,Portable One-Way Anti-Reflux Mouthpiec...
MOQ: 10pcs
Price: USD 340-360 /PC
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000000PCS per year |
| Delivery Time | 5-14 work days |
| Name | Uvir2 Double IR Snd UV Flame Detector |
| Model | F10 |
| Sensor | IR |
| Input power | DC24V±6V |
| Ingress protection | IP66 |
| Response time≤10s | ≤20s |
| Detection distance | 50m, 0.3m×0.3m N-heptane fire |
| Field of view | 100° |
| Housing material | Copper-free cast aluminum |
| Weight | 1.5±0.2kg |
| OEM/ODM | Supported |
| sales@wgsensor.com | |
| +8613333637163 | |
| Brand Name | WG Sensor™ |
| Model Number | F10 |
| Certification | ce |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10pcs
Price: USD 190-210 /PC
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000000PCS per year |
| Delivery Time | 5-14 work days |
| Name | IR2 Flame Detector |
| Model | F10 |
| Sensor | IR |
| Input power | DC24V±6V |
| Ingress protection | IP66 |
| Response time≤10s | ≤20s |
| Detection distance | 50m, 0.3m×0.3m N-heptane fire |
| Field of view | 100° |
| Housing material | Copper-free cast aluminum |
| Weight | 1.5±0.2kg |
| OEM/ODM | Supported |
| sales@wgsensor.com | |
| +8613333637163 | |
| Brand Name | WG Sensor™ |
| Model Number | F10 |
| Certification | ce |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000
Price: 12.68$
| Payment Terms | L/C, T/T, D/A, D/P, Western Union |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 8 days |
| Brand Name | WGSENSOR |
| Model Number | AT7600 |
| Place of Origin | CHIAN |
MOQ: 50 Pcs
Price: US $235 /pcs
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 50 pieces/year |
| Delivery Time | 5-10 work days |
| Packaging Details | As Client Required |
| Power Input | AC110V/220V |
| Sensor Type | Fuel Cell Sensor |
| Working Temp | 0ºC-50ºC |
| Dimension | 250*105*400mm |
| Accuracy | ±0.005% at 0.05%Bac |
| OEM/ODM | Supported |
| sales@wgsensor.com | |
| +8613333637163 | |
| Brand Name | WG Sensor™ |
| Model Number | WG319V |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500
Price: 36.06
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 30days |
| Color | Black,Black/White |
| Sensor | Semiconductor Alcohol Sensor |
| Material | ABS,Plastic |
| Usage | Personal Testing,Self test,Personal Alcohol Breath Tester |
| Function | Breath Alcohol Tester Safety,clock,Alcohol Content Test |
| Type | Mouthpiece Breath Alcohol Tester |
| Brand Name | wgsensor |
| Model Number | 808 |
| Place of Origin | china |
MOQ: 500
Price: 220$
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 30days |
| Brand Name | wgsensor |
| Model Number | AT319 |
| Place of Origin | china |
MOQ: 50 Pcs
Price: US $235 /pcs
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 50 pieces/year |
| Delivery Time | 5-10 work days |
| Packaging Details | As Client Required |
| Power Input | AC110V/220V |
| Sensor Type | Fuel Cell Sensor |
| Working Temp | 0ºC-50ºC |
| Dimension | 250*105*400mm |
| Accuracy | ±0.005% at 0.05%Bac |
| OEM/ODM | Supported |
| sales@wgsensor.com | |
| +8613333637163 | |
| Brand Name | WG Sensor™ |
| Model Number | WG319V |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500
Price: 28$
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 30days |
| Color | Black |
| Sensor | Semiconductor Alcohol Sensor |
| Material | ABS,Plastic |
| Display | LCD Display |
| Usage | Personal Testing |
| Function | Breath Alcohol Tester Safety |
| Type | Mouthpiece Breath Alcohol Tester |
| Respond time | <5s |
| Weight | 28.6g |
| Brand Name | wgsensor |
| Model Number | AT8030 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 500
Price: 59$
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 30days |
| Color | Black |
| Sensor | fuel cell electro-chemical sensor |
| Material | ABS,Plastic |
| Display | LCD Display |
| Usage | Personal Testing,Personal Alcohol Breath Tester |
| Function | Breath Alcohol Tester Safety |
| Brand Name | wgsensor |
| Model Number | AT7300 |
| Place of Origin | china |
MOQ: 500
Price: 650$
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 30days |
| Color | Black |
| Sensor | fuel cell electro-chemical sensor |
| Material | ABS,Plastic |
| Display | LCD Display |
| Usage | Personal Alcohol Breath Tester |
| Brand Name | wgsensor |
| Model Number | AT329 |
| Place of Origin | china |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!