| Use For | Cargo |
| Driving Type | Motorized |
| Body Type | Open |
| Power | < 200w |
| Voltage | 12v |
| Displacement | 151 - 200cc |
| Size | 3200m*1200mm/1.5bottem |
| engine | 150cc/175cc/200cc |
| Wheel | 110/500.500/500.450/450 |
| brake | drum brake |
| Transmission gear | 5front+1rear gear |
| Front Shock | 43 LongBao shock |
| Rear axle | Changan full suspension axle |
| Max speed | 80km/h |
| Color | red/orange/blue/green |
| Use | Cargo Goods Transport |
| name | Q2 |
| Selling Units | Single item |
| Single package size | 320X120X100 cm |
| Single gross weight | 380.000 kg |
| Package Type | Packaged in It is packaged by carton,woven bag Shipped in CKD,SKD or CBU. |
| Certification | CCC , ISO9001:2000 |
| Brand Name | ZHUFENG |
| Place of Origin | Henan, China |
View Detail Information
Explore similar products
Motorcycle 43 Shock 1000kg 200CC Cargo Tricycle
Gasoline 1 Ton 200CC Motorcycle Trikes For Adults
Electric 3 Wheels 80000m/H 200CC Cargo Tricycle
Agriculture 150w 200cc 3 Wheel Bike With Gas Motor
Product Specification
| Use For | Cargo | Driving Type | Motorized |
| Body Type | Open | Power | < 200w |
| Voltage | 12v | Displacement | 151 - 200cc |
| Size | 3200m*1200mm/1.5bottem | engine | 150cc/175cc/200cc |
| Wheel | 110/500.500/500.450/450 | brake | drum brake |
| Transmission gear | 5front+1rear gear | Front Shock | 43 LongBao shock |
| Rear axle | Changan full suspension axle | Max speed | 80km/h |
| Color | red/orange/blue/green | Use | Cargo Goods Transport |
| name | Q2 | Selling Units | Single item |
| Single package size | 320X120X100 cm | Single gross weight | 380.000 kg |
| Package Type | Packaged in It is packaged by carton,woven bag Shipped in CKD,SKD or CBU. | Certification | CCC , ISO9001:2000 |
| Brand Name | ZHUFENG | Place of Origin | Henan, China |
| High Light | 0.38t 3 Wheel Cargo Motorcycle ,Adult 3 wheel cargo motorcycle ,380kg Agriculture adult cargo tricycle | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
2011
Employee Number:
400~500
Ecer Certification:
Verified Supplier
The production capacity is 0.2 million sets per year. Nowadays, there are over 100 kinds of main products (110,125,150,175 and 200) in five series, all of which have been spread over each region in homeland and the sale volume is placed on the top in the same profession The production capacity is 0.2 million sets per year. Nowadays, there are over 100 kinds of main products (110,125,150,175 and 200) in five series, all of which have been spread over each region in homeland and the sale volume is placed on the top in the same profession
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!