| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS / MONTH |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Wooden case with foam protection, suitable for sea/air freight |
| Equipment Model | OK-XBJ-1000S |
| Overall Dimension | 1100×1280×1500mm |
| Conveying Height | 900±30mm |
| Applicable PCB | Max Width: 460mm, Max Length: 1000mm |
| Power Parameter | 220V / 0.35KW |
| Transmission Direction | Bidirectional Transmission (Left/Right) |
| Working Air Pressure | 4-6bar |
| Machine Weight | 190kg |
| Running Track | Single Rail Design |
| Working Mode | Vacuum Adsorption Loading & Unloading |
| Body Structure | Sheet Metal + Aluminum Alloy Integrated Structure |
| Control Method | Touch Screen Control & Fault Self-Detection |
| Alarm Function | Acoustic-Optic & Screen Dual Alarm |
| Operation Mode | Pure Vacuum Adsorption, No Damage to PCB |
| Main Control System | Brand PLC Control System |
| Width Adjustment | Manual Screw Precision Adjustment |
| Communication Interface | Standard SMEMA Communication Interface |
| Brand Name | Okai Intelligent Technology Co., Ltd. |
| Model Number | OK-XBJ-1000S |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | Mainland China |
View Detail Information
Explore similar products
CCS Handheld Hot Riveting Machine
Single-track NGOK Automatic Sorting Machine for PCB Circuit Boards with Fully
Dual-track NGOK Automatic Sorting Machine with Adjustable Width for Various PCB
SMT Fully Automatic PCB Flipping Machine with 90°/180°/360° Multi-Angle Turning
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS / MONTH |
| Delivery Time | 5-8 work days | Packaging Details | Wooden case with foam protection, suitable for sea/air freight |
| Equipment Model | OK-XBJ-1000S | Overall Dimension | 1100×1280×1500mm |
| Conveying Height | 900±30mm | Applicable PCB | Max Width: 460mm, Max Length: 1000mm |
| Power Parameter | 220V / 0.35KW | Transmission Direction | Bidirectional Transmission (Left/Right) |
| Working Air Pressure | 4-6bar | Machine Weight | 190kg |
| Running Track | Single Rail Design | Working Mode | Vacuum Adsorption Loading & Unloading |
| Body Structure | Sheet Metal + Aluminum Alloy Integrated Structure | Control Method | Touch Screen Control & Fault Self-Detection |
| Alarm Function | Acoustic-Optic & Screen Dual Alarm | Operation Mode | Pure Vacuum Adsorption, No Damage to PCB |
| Main Control System | Brand PLC Control System | Width Adjustment | Manual Screw Precision Adjustment |
| Communication Interface | Standard SMEMA Communication Interface | Brand Name | Okai Intelligent Technology Co., Ltd. |
| Model Number | OK-XBJ-1000S | Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | Mainland China |
|
Item
|
Specification
|
|
Equipment Model
|
OK-XBJ-1000S
|
|
Overall Dimension
|
1100×1280×1500mm
|
|
Conveying Height
|
900±30mm
|
|
Applicable PCB
|
Max Width: 460mm, Max Length: 1000mm
|
|
Power Parameter
|
220V / 0.35KW
|
|
Transmission Direction
|
Bidirectional Transmission (Left/Right)
|
|
Working Air Pressure
|
4-6bar
|
|
Machine Weight
|
190kg
|
|
Running Track
|
Single Rail Design
|
|
Working Mode
|
Vacuum Adsorption Loading & Unloading
|
|
Body Structure
|
Sheet Metal + Aluminum Alloy Integrated Structure
|
|
Control Method
|
Touch Screen Control & Fault Self-Detection
|
|
Alarm Function
|
Acoustic-Optic & Screen Dual Alarm
|
|
Operation Mode
|
Pure Vacuum Adsorption, No Damage to PCB
|
|
Main Control System
|
Brand PLC Control System
|
|
Width Adjustment
|
Manual Screw Precision Adjustment
|
|
Communication Interface
|
Standard SMEMA Communication Interface
|
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter
Year Established:
2008
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
90~150
Ecer Certification:
Verified Supplier
Guangdong Ou Kai Intelligent Technology Co., Ltd. (formerly known as Ou Kai Machinery) was established in 2008. Its location is in Dongguan City, Guangdong Province. It is a leading high-tech SMT peripheral equipment R&D and manufacturing company in China, and also a comprehensive enterprise int... Guangdong Ou Kai Intelligent Technology Co., Ltd. (formerly known as Ou Kai Machinery) was established in 2008. Its location is in Dongguan City, Guangdong Province. It is a leading high-tech SMT peripheral equipment R&D and manufacturing company in China, and also a comprehensive enterprise int...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!