Products
Manufacturer of a wide range of products which include 3.00mm Pitch Molex 3.0 Compatible Single Row Wire-to-Wire Connectors,3.00mm Pitch Molex 3.0 Compatible Double Row Wire-to-Wire Connectors,Custom Length 2.5sqmm DC1000V MC4 Pho...
MOQ: 1000
Price: US$0.0195 – US$0.145 per piece
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 500,000 pieces per 15–30 working days |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Terminal: 10K/reel, Housing: 1000/Bulk Pack |
| Pitch | 3.00 mm |
| Type | Single Row Wire-to-Wire Connector |
| Gender | Male & Female Housing |
| Rated Current | 5A per pin |
| Rated Voltage | 250V AC/DC |
| Operating Temperature | -25°C ~ +85°C |
| Housing Material | PA66 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Plating | Tin |
| Brand Name | SHENGRUI |
| Model Number | 2xxxxxxxxx3000xxxx01xx |
| Certification | RoHS,Reach |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1000
Price: US$0.025 – US$0.18 per piece
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 500,000 pieces per 15–30 working days |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Terminal: 10K/reel, Housing: 1000/Bulk Pack, Wafer: 1000/Reel |
| Pitch | 3.00 mm |
| Row | Double Row |
| Type | Wire-to-Wire (Inline Male-Female) |
| Termination | Crimp Style |
| Rated Current | 5A |
| Rated Voltage | 250V AC/DC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| Housing Materi | PA66, UL94 V-0 |
| Contact Material | Phosphor Bronze, Tin Plated |
| Brand Name | SHENGRUI |
| Model Number | 2xxxxxxxxx300xxxxx01xx |
| Certification | RoHS,Reach |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100 Sets
Price: US$3.75 – US$15.8 per piece
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10,000 pieces per 15–30 working days |
| Delivery Time | 25-50 work days |
| Packaging Details | 1 Sets/Bulk Pack |
| Conductor Size | 2.5mm² (14AWG) |
| Rated Voltage | DC 1000V |
| Connector Type | MC4 |
| Optional Length | 0.3m / 0.5m / 1m / 1.5m / 2m / 3m / 5m / 10m / 20m |
| Certification Option | Non-certified / UL / TUV |
| Sales Unit | Sold in pairs |
| Brand Name | SHENGRUI |
| Model Number | 307115500x00xx10001xxx |
| Certification | RoHS,Reach |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100 Sets
Price: US$4.8– US$44.5 per piece
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10,000 pieces per 15–30 working days |
| Delivery Time | 25-50 work days |
| Packaging Details | 1 Sets/Bulk Pack |
| Conductor Size | 4mm²(12AWG) / 6mm²(10AWG) |
| Rated Voltage | DC 1500V |
| Connector Type | MC4 |
| Optional Length | 0.3m / 0.5m / 1m / 1.5m / 2m / 3m / 5m / 10m / 20m |
| Certification Option | Non-certified / UL / TUV |
| Sales Unit | Sold in pairs |
| Brand Name | SHENGRUI |
| Model Number | 3071155002501410001xxx |
| Certification | RoHS,Reach |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!