China Engine Cooling Radiator For VW Passat 2.5L 2012-2016 5C0 121 251 F 5C0121251F
  1. China Engine Cooling Radiator For VW Passat 2.5L 2012-2016 5C0 121 251 F 5C0121251F
  2. China Engine Cooling Radiator For VW Passat 2.5L 2012-2016 5C0 121 251 F 5C0121251F
  3. China Engine Cooling Radiator For VW Passat 2.5L 2012-2016 5C0 121 251 F 5C0121251F
Engine Cooling Radiator For VW Passat 2.5L 2012-2016 5C0 121 251 F 5C0121251F
  1. MOQ: 10pcs/consultation
  2. Price: Negotiation
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C T/T Paypal Western union
Supply Ability 10000 pieces/per month
Delivery Time 5-15 work days
Packaging Details Export Standard Packing
OEM Number 5C0 121 251F
Car Make Volkswagen Passat 2.5L
Material Aluminium+Plastic
Height 653mm
Width 398mm
Length 418mm
Warranty 1 Year
Thickness 22mm
Brand Name MANER
Model Number 5C0 121 251F
Certification ISO9001/TS16949
Place of Origin China
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms L/C T/T Paypal Western union Supply Ability 10000 pieces/per month
Delivery Time 5-15 work days Packaging Details Export Standard Packing
OEM Number 5C0 121 251F Car Make Volkswagen Passat 2.5L
Material Aluminium+Plastic Height 653mm
Width 398mm Length 418mm
Warranty 1 Year Thickness 22mm
Brand Name MANER Model Number 5C0 121 251F
Certification ISO9001/TS16949 Place of Origin China
High Light radiator replacement partsautomotive radiator parts
Product Informations:
Part Number 5C0 121 251F
Quality Produce according to ISO9001/TS16949 Standard
Material Aluminium+Plastic
Condition IRadiator
Application For VW Passat 2.5L 2012-2016
Shipment In 30 days
Guarantee 12Monthes/one year
Package Standard export package,DERT brand,or according to customer's request
AAIA Part Type Description: Radiator
Bottom Hose Fitting (In): 1 1/4 Left
Box Height (In): 4 11/16
Box Length (In): 31 13/16
Box Weight (lbs): 8
Box Width (In): 20 9/16
Core Length: 25 11/16
Core Material: Aluminum
Core Thickness: 7/8
Core Width: 15 11/16
Cross-flow/ Down-flow: Cross Flow
Hazardous Material: No
Inlet Length: 16 1/16
Inlet Width: 1 3/8
Interchange Part Number: 5C0 121 251F, 13422, VW3010162