China Length 1246mm Rear Axle Drive Shaft 7L0521102M 95542102014 For Porsche Cayenne
  1. China Length 1246mm Rear Axle Drive Shaft 7L0521102M 95542102014 For Porsche Cayenne
Length 1246mm Rear Axle Drive Shaft 7L0521102M 95542102014 For Porsche Cayenne
  1. MOQ: 10pcs/consultation
  2. Price: Negotiation
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C T/T Paypal Western union
Supply Ability 10000 pieces/per month
Delivery Time 5-15 work days
Packaging Details Export Standard Packing
OE Number 7L0 521 102 M 955 421 020 14
Car Make Porsche Cayenne Volkswagen Touareg
Total Length 1246mm
Bolt Hole Circle 110mm
Outer diameter 151mm
Fitting Position Rear
Brand Name MANER
Model Number 7L0 521 102 M 95542102014
Certification ISO9001/TS16949
Place of Origin China
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms L/C T/T Paypal Western union Supply Ability 10000 pieces/per month
Delivery Time 5-15 work days Packaging Details Export Standard Packing
OE Number 7L0 521 102 M 955 421 020 14 Car Make Porsche Cayenne Volkswagen Touareg
Total Length 1246mm Bolt Hole Circle 110mm
Outer diameter 151mm Fitting Position Rear
Brand Name MANER Model Number 7L0 521 102 M 95542102014
Certification ISO9001/TS16949 Place of Origin China
High Light wheel bearing partsaxle wheel bearing
Driveshaft Prop Shaft For Porsche Cayenne Volkswagen Touareg 7L0 521 102 M 955 421 020 14
INTERCHANGES WITH THE FOLLOWING PART NUMBERS:
Product Description:
  •  Fitting Position: Rear
  •  Multi-piece: Two-piece
  •  Supplementary Article/Info 2: with holding frame
  •  Total Length: 1246 mm
  •  Bolt Hole Circle Ø 1: 110 mm
  •  Bore Ø 1: 12.15 mm
  •  No. of holes 1: 6
  •  Bolt Hole Circle Ø 2: 86 mm
  •  Bore Ø 2: 10.2 mm
  •  No. of holes 2: 6
  •  Pipe Ø: 70 mm
  •  Outer diameter 1: 151 mm
  •  Outer diameter 2: 99.47 mm
Fitment Car Model:
  Year Make Model Trim Engine
Rear Shaft 2006 Porsche Cayenne S Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Naturally Aspirated
Rear Shaft 2006 Porsche Cayenne Turbo S Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Turbocharged
Rear Shaft 2006 Porsche Cayenne Turbo Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Turbocharged
Rear Shaft 2005 Porsche Cayenne S Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Naturally Aspirated
Rear Shaft 2005 Porsche Cayenne Turbo Sport Utility 4-Door 4.5L 4511CC V8 GAS DOHC Turbocharged
FEATURES:
1. Guaranteed Exact Fit for easy installation
2.100% BRAND NEW, premium ISO/TS 16949 quality - tested to meet or exceed OEM specifications