China Rechargeable Lifepo4 Deep Cycle Battery 24v 100ah Lifepo4 Battery Flexible
  1. China Rechargeable Lifepo4 Deep Cycle Battery 24v 100ah Lifepo4 Battery Flexible
  2. China Rechargeable Lifepo4 Deep Cycle Battery 24v 100ah Lifepo4 Battery Flexible
  3. China Rechargeable Lifepo4 Deep Cycle Battery 24v 100ah Lifepo4 Battery Flexible
  4. China Rechargeable Lifepo4 Deep Cycle Battery 24v 100ah Lifepo4 Battery Flexible
Rechargeable Lifepo4 Deep Cycle Battery 24v 100ah Lifepo4 Battery Flexible
  1. MOQ: 10
  2. Price: USD79~299
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability 1 GWH
Delivery Time 10 working days
Packaging Details Cartons / Wooden Case
Voltage 24V
Capacity 100Ah
Dimensions 410x180x230mm
Weight 40 lbs
Max Continuous Discharge Current 100A
Chemistry LiFePo4
Max Pulse Discharge Current 200A
Self-Discharge Rate less than 1% per month
Warranty 5 years
Operating Temperature -20°C to 60°C
Cycle Life 5000 cycles
Brand Name HEYI
Model Number 24V100AH
Certification UN38.3 MSDS
Place of Origin CHIAN
Product Specification
Payment Terms T/T,Western Union,MoneyGram Supply Ability 1 GWH
Delivery Time 10 working days Packaging Details Cartons / Wooden Case
Voltage 24V Capacity 100Ah
Dimensions 410x180x230mm Weight 40 lbs
Max Continuous Discharge Current 100A Chemistry LiFePo4
Max Pulse Discharge Current 200A Self-Discharge Rate less than 1% per month
Warranty 5 years Operating Temperature -20°C to 60°C
Cycle Life 5000 cycles Brand Name HEYI
Model Number 24V100AH Certification UN38.3 MSDS
Place of Origin CHIAN
lithium rechargeable battery 24V 100Ah lifepo4 lithium battery
12V 750-600x600-0.jpg