| Supply Ability | 5000 pcs/day |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | carton |
| Brand Name | Mazda |
| Model Number | WAZSKE11D01 315MHz 6A |
View Detail Information
Explore similar products
Original Mazda Smart Key 4Button ASK433MHz ID4A EZ6 2024+
HN0M0043 Mazda 8 Remote Car Key 4 Buttons 433MHz FCCID SKE11B-04 CHY3-67-5RY
CX7 Smart Remote Key 2 Button 434MHz FCCID SKE11B-04
Product Specification
| Supply Ability | 5000 pcs/day | Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | carton | Brand Name | Mazda |
| Model Number | WAZSKE11D01 315MHz 6A | ||
| High Light | Original Mazda smart remote key ,315MHz PCB key chip for Mazda ,6A Mazda key with warranty | ||
WAZSKE11D01 315MHz 6A Chip Smart Remote Car Key | Fits Mazda 3 CX-30 CX-50 CX-90 2019-2023 | 2/3/4 Buttons | OEM PCB |
| Specification Parameter | Detailed Content |
|---|---|
| Condition | 100% Brand New |
| Button Options | 2-Button, 3-Button, 4-Button |
| Key Blank | Included |
| Frequency | 315MHz |
| Built-in Chip | 6A Chip |
| Electronics Board | Equipped with Original PCB |
| Logo | No Logo |
| Battery | Pre-installed / Included |
| Manufacturer Type | Aftermarket Factory (High-Quality Replacement) |
| Compatible Part Numbers | SKE11E-01, BFY7-67-5DYB, WAZSKE11D-01, BCYK-67-5DYB, BCYA-67-5DYB, BCKA-675RYA |
Fitment Compatibility
This smart remote key is compatible with:
- Mazda 3 (BP Series): 2019 and newer models
- Mazda CX-30: 2021 and newer models
- Additional Mazda models (please verify compatibility with your vehicle)
---
Important Purchase Notes
1. **Visual Match Check: Please confirm your original key looks identical to the product images. If you are unsure, send us a photo of your key, and we will assist with verification.
2. Technical Match Check: Ensure your original key shares the same **FCC ID, frequency, and chip model**. Do not purchase if these specifications differ.
---
Programming Information
- Programming instructions are not included with your purchase.
- This remote must be professionally programmed by a Mazda dealership or a licensed automotive locksmith.
- Programming requires the Mazda VCM II Diagnostic Tool (dealer-level incode-outcode procedure).
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Exporter,Trading Company,Seller
Year Established:
2009
Total Annual:
145-200
Employee Number:
15~25
Ecer Certification:
Verified Supplier
Guangzhou Haina High-Tech Co., Ltd. ,Founded in 2009 in Guangzhou, is a professional full-chain import and export trading enterprise integrating agency, R&D, sales and service. Our core business covers auto keys (smart, remote, mechanical), key shells, key transponder chips, and professional ... Guangzhou Haina High-Tech Co., Ltd. ,Founded in 2009 in Guangzhou, is a professional full-chain import and export trading enterprise integrating agency, R&D, sales and service. Our core business covers auto keys (smart, remote, mechanical), key shells, key transponder chips, and professional ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!