Products
Manufacturer of a wide range of products which include 3M Strong Adhesive Backed Hook and Loop Tape – Durable, Heavy Duty, Flexible,,10cm Wide Strong Self-Adhesive Nylon Polyester Hook and Loop Tape Roll Factory,100% Metal High-...
MOQ: 500 cartons
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 20,000 cartons/month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | Nylon,Polyester,Nylon and Polyester Blended |
| Color | Black,White,Colored |
| Applications | Apparel, Footwear, Home Furnishings, Medical |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Hand Feel | Softness |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
MOQ: 500 cartons
Price: 0.2–20USD
| Packaging Details | Carton box |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 20,000 cartons/month |
| Material | Nylon,Polyester,Nylon and Polyester Blended |
| Color | Black,White,Colored |
| Applications | Apparel, Footwear, Home Furnishings, Medical |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Hand Feel | Softness |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Brand Name | HHD |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 500 cartons
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 20,000 cartons/month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | 100% Specially-Made Metal |
| Color | Natural Metal Color |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace |
| Temperature Range | -50°C ~ 900°C |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 1000m
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 1000000m / month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | Aramid |
| Color | Black |
| Temperature Range | -50°C ~ 400°C |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace, Firefighting Apparel |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 1000m
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 1000000m / month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | Aramid,Stainless Steel |
| Color | White |
| Temperature Range | -50°C ~ 300°C |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 500 cartons
Price: 0.2–20USD
| Packaging Details | Carton box |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 20,000 cartons/month |
| Material | Aramid,Stainless Steel |
| Color | Light Yellow |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace |
| Temperature Range | -50°C ~ 300°C |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Brand Name | HHD |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 500 cartons
Price: 0.2–20USD
| Packaging Details | Carton box |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 20,000 cartons/month |
| Material | Aramid |
| Color | Light Yellow |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace, Firefighter Uniforms |
| Temperature Range | -50°C ~ 300°C |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Place of Origin | china |
| Brand Name | HHD |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 1000m
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 1000000m / month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | PPS |
| Color | White |
| Temperature Range | -50°C ~ 260°C |
| Applications | Apparel, Footwear, Home Furnishings, Medical |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 1000m
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 1000000m / month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | Aramid,Stainless Steel |
| Color | Black |
| Temperature Range | -50°C ~ 400°C |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Certification | SGS ISO |
MOQ: 1000m
Price: 0.2–20USD
| Payment Terms | T/T 50% in advance,50% before shipment |
| Supply Ability | 1000000m / month |
| Delivery Time | Within 20 days after downpayment |
| Packaging Details | Carton box |
| Material | Aramid,Stainless Steel |
| Color | Natural, Beige |
| Temperature Range | -50°C ~ 300°C |
| Applications | Industrial, Nuclear Power, Aerospace |
| Length / Roll Length | 25/Roll |
| Width / Size | 10mm、20mm、25mm、50mm、75mm、100mm |
| Brand Name | HHD |
| Place of Origin | Guangdong Province |
| Certification | SGS ISO |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!