| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 50000 pcs/month |
| Delivery Time | 2-8 working days |
| Packaging Details | Standard Packaging OEM Logo camera market nfc 10 inch android display advertising |
| Type | IPS |
| Application | Indoor |
| Viewing Angle | 89 /89 /89 /89 (L/R/U/D) |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Response Time | 5ms |
| Input Voltage | 12V/3A |
| Warranty | 3 years |
| Ethernet | Support |
| RAM | 2GB |
| System | Android 7.1/9.0 |
| KeywordS | wall mounted android tablet |
| Selling Units | Single item |
| Single gross weight | 18.800 kg |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | WF2402T |
| Certification | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Place of Origin | Guangdong,China |
View Detail Information
Explore similar products
10 Inch Quad Core Android Tablet PC with NFC Support for Professional Feedback
12-inch NFC Android Tablet with Wall Mount Bracket - Industrial All-in-One
Waterproof 10.1 Inch Quad Core Android Tablet for Feedback Device and Kiosk
10-Inch Frameless Android Tablet with 1.33Ghz-1.86GHz Quad Core Processor and
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union | Supply Ability | 50000 pcs/month |
| Delivery Time | 2-8 working days | Packaging Details | Standard Packaging OEM Logo camera market nfc 10 inch android display advertising |
| Type | IPS | Application | Indoor |
| Viewing Angle | 89 /89 /89 /89 (L/R/U/D) | Brightness | 250cd/m2 |
| Response Time | 5ms | Input Voltage | 12V/3A |
| Warranty | 3 years | Ethernet | Support |
| RAM | 2GB | System | Android 7.1/9.0 |
| KeywordS | wall mounted android tablet | Selling Units | Single item |
| Single gross weight | 18.800 kg | Brand Name | OEM |
| Model Number | WF2402T | Certification | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Place of Origin | Guangdong,China | ||
| High Light | NFC Android tablet PC ,RJ45 wall mounted tablet ,All-in-one smart home tablet | ||
24-inch All In One Android Tablet PC with PoE, HDMI, and USB connectivity, designed for wall-mounted applications with comprehensive networking capabilities.
| System Specifications | Details |
|---|---|
| CPU | Quad core cortex A17, 1.6G, RK3288 |
| RAM | 2GB |
| Internal Memory | 16GB |
| Operation System | Android 5.1/8.1 |
| Touch Screen | 10-Point capacitive touch screen |
| Display Specifications | Details |
|---|---|
| Panel | 24" LCD full HD screen, LED backlight |
| Resolution | 1920*1080 |
| Active Area | 527.04(H) x 296.46mm(V) |
| Viewing Angles | 89/89(H), 89/89(V) |
| Contrast Ratio | 1000 |
| Luminance | 250cdm² |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Network Connectivity | Details |
|---|---|
| WiFi | 802.11b/g/n |
| 3G Dongle | 3G USB dongle ext. |
| Ethernet | 10M/100M Ethernet |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Interface & Ports | Details |
|---|---|
| Card Slot | SD, Support up to 32GB |
| USB Device | Mini USB OTG |
| USB Host | USB Host 2.0 x2 |
| Power Jack | DC power input |
| RJ45 | Ethernet |
| HDMI | HDMI output |
| Earphone | 3.5mm earphone |
| Media Playback | Details |
|---|---|
| Video Format | MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.263, H.264, VC1, RV etc., support up to 4K |
| Audio Format | MP3/WMA/AAC etc. |
| Photo | JPEG |
| Additional Features | Details |
|---|---|
| Power Consumption | 35W |
| Wall Mounting | VESA, 100x100mm |
| Speaker | 2*3W |
| Camera | N/A |
| Language | Multi-language |
| Working Temperature | 0-50°C |
| Adapter | Adapter, 12V, 4A |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler
Year Established:
2006
Total Annual:
25000000-30000000
Employee Number:
300~500
Ecer Certification:
Verified Supplier
Shenzhen Hopestar Sci-Tech Co., Ltd. is a privately-owned technology enterprise that specialized in the R&D, manufacture and marketing of display products.Right now, We produce a variety of products, including Android tablets, computer monitors, gaming monitors, touch monitor. With the endeavor ... Shenzhen Hopestar Sci-Tech Co., Ltd. is a privately-owned technology enterprise that specialized in the R&D, manufacture and marketing of display products.Right now, We produce a variety of products, including Android tablets, computer monitors, gaming monitors, touch monitor. With the endeavor ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!