| Packaging Details | Shrink wrap or carton for PVC Garage Ceiling Sandwich Panel |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% TT as the deposit, the balance before delivery |
| Supply Ability | 900T/mouth |
| Moistureproof | Yes |
| Color | White, Grey, Wood Grain, Etc. |
| Size | 250mmx5mm |
| Application | Wall Decoration |
| Fireproof | Yes |
| Installation | Easy To Install |
| Heat Insulation | Yes |
| Soundproof | Yes |
| Brand Name | huaxiajie |
| Model Number | M2-660B |
| Place of Origin | zhejiang,China |
| Certification | CE,SGS,ISO9001 |
View Detail Information
Explore similar products
Bamboo Style Laminating PVC Wall Panels , PVC Bathroom Wall Cladding Decoration
Wooden Laminated Pvc Panels To Decorate Interior Wall And Ceiling
Decorative Laminated UPVC Wall Panels For Living Room / Study / Bedroom
Decorative and waterproof room liner wall panels
Product Specification
| Packaging Details | Shrink wrap or carton for PVC Garage Ceiling Sandwich Panel | Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% TT as the deposit, the balance before delivery | Supply Ability | 900T/mouth |
| Moistureproof | Yes | Color | White, Grey, Wood Grain, Etc. |
| Size | 250mmx5mm | Application | Wall Decoration |
| Fireproof | Yes | Installation | Easy To Install |
| Heat Insulation | Yes | Soundproof | Yes |
| Brand Name | huaxiajie | Model Number | M2-660B |
| Place of Origin | zhejiang,China | Certification | CE,SGS,ISO9001 |
| High Light | Anticorrosive PVC Wall Panels 8mm ,Fireproof Pvc Slat Board ,Waterproof PVC Wood Wall Panel | ||
| Item | Details |
|---|---|
| Product Type | PVC Wall Panel |
| Width | 250mm |
| Thickness | 5mm |
| Length | Customizable |
| Weight Per Square Meter | 1.74kg/㎡ |
| Key Features | Waterproof, Moisture-proof, Easy to Clean, Easy Installation |
| Application | Interior wall, kitchen, bathroom, balcony, commercial space, etc. |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Trading Company,Seller
Year Established:
2004
Total Annual:
6000000-7000000
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
Zhejiang Huaxiajie Macromolecule Building Material Co., Ltd. is a company specializing in the production of high-quality PVC wall and ceiling panels, PVC foam moldings, PVC Slatwall panels, WPC door frames, and WPC wall panels. Our company was founded in 2004 and is located in Wukang, Deqing,... Zhejiang Huaxiajie Macromolecule Building Material Co., Ltd. is a company specializing in the production of high-quality PVC wall and ceiling panels, PVC foam moldings, PVC Slatwall panels, WPC door frames, and WPC wall panels. Our company was founded in 2004 and is located in Wukang, Deqing,...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!