Products
Manufacturer of a wide range of products which include EC 9-7 Air Flow 2500 m3/h 375W Centrifugal Fan 200-1500RPM With 0-10V Controller,Ec / Bldc Backward Inclined Centrifugal Fan Frame Type Inner Rotor,Direct Drive HVAC Blower Mo...
MOQ: 200 pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50/60HZ |
| Pmax | 600W |
| Nmax | 1200r/min |
| Controller | 0-10V |
| Air Flow | 4200m3/h |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | TZD-600-10A |
| Certification | CE、High-tech Enterprise Certificate、ISO9000 Certificate 2023 |
| Place of Origin | Changzhou, China |
MOQ: 200pcs
Price: USD 100~150/PCS
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 pcs per month |
| Delivery Time | 30 days fresh products after order confirmation. |
| Type | Centrifugal Fan,centrifugal blower |
| Blade material | stainless steel, AL, Magnalium |
| Voltage | AC 220V, DC12V/24V/48V |
| Air volume | up to 6000m³/H |
| Fan blade size | 250mm-560mm |
| name | Ec / Bldc Backward Inclined Centrifugal Fan Frame Type Inner Rotor |
| Fan Type | AC direct Drive Centrifugal Fans |
| ODM Solutions | ODM Solutions: Customized AC and EC motors |
| Brand Name | trusTec |
| Certification | CE and LVD approval |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Horse Power | 1/4HP |
| Voltage | 115V |
| Frequency | 60Hz |
| Speed | 1075RPM/3 SPD |
| Capacitor | 7.5MDF/370VAC |
| Rotation | Reversible |
| Product Name | Direct Drive Blower Motor |
| ODM Solutions | ODM Solutions: Customized AC and EC motors |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | CTM5583 1/4HP 115V 1075/3RPM |
| Certification | UL Approval E529388,CE approval |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200pcs
Price: FOB / CIF
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 20 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Voltage | 220V |
| Power | 1/2Hp |
| Frequency | 60Hz |
| Speed | 1075RPM/3SPEED |
| Capacitor | 10MDF/370VAC |
| OEM | GE3588 |
| Product Name | Direct Drive Blower Motor | Air Handler Motor |
| ODM Solutions | ODM Solutions: Customized AC and EC motors |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | CTM5588 1/2HP 208~230 1075/3RPM |
| Certification | UL Approval E529388,CE approval |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Voltage | 208-230V |
| Frequency | 60Hz |
| Power | 150W 1/5HP |
| Speed | 920RPM/3 speed |
| Bearing | ball bearing |
| Insulation class | B |
| Product Name | Blower Motors |
| Fan Type | AC direct Drive Centrifugal Fans |
| ODM Solutions | ODM Solutions: Customized AC and EC motors |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | YDK-150-6B |
| Certification | CE and LVD approval |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200pcs
Price: FOB / CIF
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 20 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Voltage | 220V |
| Power | 1/2Hp |
| Frequency | 60Hz |
| Speed | 1075RPM/3SPEED |
| Capacitor | 10MDF/370VAC |
| OEM | GE3587 |
| Product Name | Direct Drive Blower Motor |
| ODM Solutions | Customized AC and EC motors |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | CTM5587 1/2HP 115V 1075/3RPM |
| Certification | UL Approval E529388,CE approval |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200 pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Product | Blower Fan Motor |
| Frame | Nema 48 |
| Motor Type | Permanent Split Capacitor |
| Supply Voltage | 115V |
| Enclosure Type | OAO(Open Air Over) |
| Supply Frequency | 60Hz |
| Thermal Overload | Equipped With An Automatic Thermal Overload |
| Current | 3.2A |
| Phase | Single Phase |
| Output HP | 1/4HP |
| Shaft Flat | Right Angle Flat |
| Speed | 1075RPM/3SPD |
| Mounting Orientation | All Angle |
| Capacitor | 5uF/370V |
| Insulation Class | Class B |
| Pole | 6P |
| Bearings | Ball Bearing |
| Shaft Diameter | 12.7mm/0.5" |
| Rotation | CW/CCW |
| Flat Length | 101.6mm/4" |
| Max. Ambient Temperature | 50℃/122℉ |
| Lead Length | 300mm/11.81" |
| Motor Shell Length | 112mm/4.41" |
| Screw Length | 14mm/0.55" |
| Shaft Length | 266mm/10.47" |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | YDK-185-6B57-USS |
| Certification | CE、UL529388 |
| Place of Origin | Changzhou, China |
MOQ: 200 pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Product | AC Blower Motor |
| Supply Voltage | 220 |
| Motor Type | Permanent Split Capacitor |
| Supply Frequency | 50Hz |
| Enclosure Type | OAO(Open Air Over) |
| Current | 1.75A |
| Thermal Overload | Equipped With An Automatic Thermal Overload |
| Output HP | 245W 1/3HP |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 920RPM |
| Shaft Flat | One Flat |
| Capacitor | 10μF/370V |
| Mounting Orientation | All Angle |
| Pole | 6P |
| Insulation Class | Class B |
| Shaft Diameter | 0.5"/12.7mm |
| Bearings | Ball Bearing |
| PF | 0.99 |
| Rotation | CW/CCW |
| Max. Ambient Temperature | 40℃/104℉ |
| Lead Length | 1400mm/55.12" |
| Motor Shell Length | 140mm/5.51" |
| Shaft Length | 114mm/4.49" |
| Flat Length | 65mm/ 2.56" |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | YDK-245-6B60-KSD |
| Certification | CE、UL529388 |
| Place of Origin | Changzhou, China |
MOQ: 200 pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Product | AC Blower Motor |
| Supply Voltage | 318-410V |
| Motor Type | Permanent Split Capacitor |
| Supply Frequency | 50Hz |
| Enclosure Type | OAO(Open Air Over) |
| Current | 1.65A |
| Thermal Overload | Equipped With An Automatic Thermal Overload |
| Output HP | 375W 1/2HP |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 920RPM |
| Shaft Flat | One Flat |
| Capacitor | 10μF/370V |
| Mounting Orientation | All Angle |
| Pole | 6P |
| Insulation Class | Class B |
| Shaft Diameter | 0.5"/12.7mm |
| Bearings | Ball Bearing |
| PF | 0.99 |
| Rotation | CW/CCW |
| Max. Ambient Temperature | 40℃/104℉ |
| Lead Length | 1400mm/55.12" |
| Motor Shell Length | 140mm/5.51" |
| Shaft Length | 114mm/4.49" |
| Flat Length | 65mm/ 2.56" |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | YDK-375-6B64-KSD |
| Certification | CE、UL529388 |
| Place of Origin | Changzhou, China |
MOQ: 200 pcs
Price: Negotiable (FOB/CNF/CIF)
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100,000 pcs per month |
| Delivery Time | 15 days fresh products after order confirmation. |
| Packaging Details | Standard carton packing, foam board inside for protection. |
| Product | HVAC Blower Motor |
| Frame | 48 frame |
| Motor Type | Permanent Split Capacitor |
| Supply Voltage | 230V |
| Enclosure Type | OAO(Open Air Over) |
| Supply Frequency | 50Hz |
| Thermal Overload | Equipped With An Automatic Thermal Overload |
| Current | 4.5 A |
| Phase | Single Phase |
| Output HP | 440W |
| Shaft Flat | One Flat |
| Speed | 1100RPM/5SPD |
| Mounting Orientation | All Angle |
| Capacitor | 10.0μF/450V |
| Insulation Class | Class F |
| Pole | 4P |
| Rotation | Reversible |
| PF | 0.95 |
| Bearings | Ball Bearing |
| Max. Ambient Temperature | 70℃/158℉ |
| Motor Shell Length | 130mm/5.12" |
| Flat Length | 80mm/3.15" |
| Shaft Diameter | 12.7mm/0.5" |
| Shaft Length | 101.5mm/4.00" |
| Lead Length | 2400mm/94.49" |
| Brand Name | trusTec |
| Model Number | YDK-485-4B60-ILCT |
| Certification | CE、UL529388 |
| Place of Origin | Changzhou, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!