Products
Manufacturer of a wide range of products which include Safety handle sledge hammer,Sledge hammer with wooden handle,600g Mason hammer with tubular steel handle,etc
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C at sight |
| Packaging Details | inner box then outer Carton |
| Item number | Tt10116 |
| Hammer type | Sledge hammer |
| Head material | High carbon steel |
| Handle | First grade wooden handle |
| Size | 2-16LB |
| Model Number | Tt10116 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C at sight |
| Packaging Details | inner box then outer Carton |
| Item number | Tt10111 |
| Hammer type | Sledge hammer |
| Head material | High carbon steel |
| Head surface | powder coated |
| Handle | hickory wood |
| Size | 2-22LB |
| Model Number | Tt10111 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Brand Name | TATA |
| Model Number | Tt10210 |
| Place of Origin | Made in china |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C at sight |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | inner box & carton |
| Item number | Tt10403 |
| Hammer Type | Mason's hammer |
| Material | C45 carbon steel |
| Handle | Anti-skid rubber grip |
| Size | 600g |
| Model Number | Tt10403 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C at sight |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | inner box then carton |
| Item number | Tt10211 |
| Hammer Type | Mason's hammer |
| Material | C45 carbon steel |
| Head Surface | powder coated |
| Size | 600g |
| Model Number | Tt10211 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Nnmber: | Tt10102 |
| Hammer Type | Mason's hammer |
| Material: | C45 Carbon Steel |
| Head Surface | Powder Coated |
| Brand Name | TATA |
| Model Number | Tt10102 |
| Place of Origin | Made in China |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C at sight |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | inner box then carton |
| Item number | Tt10601 |
| Hammer Type | Mason's hammer |
| Hammer material | C45 carbon steel |
| Hammer handle | whole metal with strengthening nail |
| Handle holder | Shock Reduction Grip |
| Size | 600g |
| Model Number | Tt10601 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C at sight |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | inner box then carton |
| Item number | Tt10402 |
| Hammer Type | mason's hammer |
| Material | C45 carbon steel |
| Size | 600g |
| Model Number | Tt10402 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C at sight |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | inner box & carton |
| Item number | Tt10401 |
| Hammer Type | Mason's hammer |
| Hammer handle | Whole metal with Shock Reduction Grip |
| Material | C45 carbon steel |
| Model Number | Tt10401 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T,L/C at sight |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | inner box then carton |
| Item number | Tt10306 |
| Hammer Type | mason's hammer |
| Hammer head | Carbon steel forged |
| Size | 600g |
| Model Number | Tt10306 |
| Place of Origin | Made in China |
| Brand Name | TATA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!