Products
Manufacturer of a wide range of products which include OEM Double Shield TBM Telescopic Hydraulic Cylinder For Tunnel Boring Machine,Shield Machine OEM Telescopic Hydraulic Cylinder For Tunnel Boring Machine,P Medium Duty 2H MMB C...
MOQ: 1 piece
Price:
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 12~60 days depends on products type |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2500 Ton/Tons Per Year |
| Product name | Hydraulic Cylinder |
| Pressure | 1MPa |
| Structure | V |
| Weight | 27 |
| Power | 10MPa |
| Dimension(L*W*H) | 500*140*140mm |
| Rod Diameter | 56mm |
| Maximum Stroke | 90mm |
| Outer Tube Diameter | 100mm |
| Inner Tube Diameter | 80mm |
| Brand Name | Guoyue |
| Place of Origin | Jiangsu,China |
| Certification | CE |
| Model Number | customized |
MOQ: 1 piece
Price:
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 12~60 days depends on products type |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2500 Ton/Tons Per Year |
| Product name | Hydraulic Cylinder |
| Pressure | 1MPa |
| Weight | 27 |
| Power | 10MPa |
| Dimension(L*W*H) | 500*140*140mm |
| Rod Diameter | 56mm |
| Maximum Stroke | 90mm |
| Outer Tube Diameter | 100mm |
| Inner Tube Diameter | 80mm |
| Overall Length | customized |
| Brand Name | Guoyue |
| Place of Origin | Jiangsu,China |
| Certification | iso |
| Model Number | customized |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | 2H pull rod cylinder 63 28-5 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | 2H pull rod cylinder 80 45-550 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | 2H pull rod cylinder 63 45-100 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | CDH1 MT4 80 56-600 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price:
| Place Of Origin | China |
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Construction Machinery |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Usage | Metallurgical industry machinery |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | CDH1 MT4 63-45-135 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | CDH1 MF4 100 40-10 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T L/C |
| Delivery Time | 31 |
| Packaging Details | Wooden Package |
| Application | Metallurgical equipment |
| Iso | ISO9001 |
| Mounting Position | Optional |
| Valve | Available In Various Combinations. |
| Cushioning | Adjustable |
| Pressure | customized |
| Working Medium | hydraulic oil |
| Technique | Forging&Casting |
| Minimum Oeder Quantity | 1PCS |
| Certifications | CE |
| Piston Seal | urethane seal |
| Seals | Chinese |
| Ship Cost | not include |
| Brand Name | Guoyue |
| Model Number | CDH1 MS2 80 45-250 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!