Products
Manufacturer of a wide range of products which include 65 Inch Interactive Panel for Presentation Performance With Wifi Bluetooth,65 Interactive Touch Screen Monitor 0 Gap IFPD for Conference School,8ms Ir Touch Screen Frame,etc
MOQ: 1PC
Price: TBD
| Place Of Origin | China |
| Packaging Details | Carton Box |
| Delivery Time | 20 Days After Payment Confirmed |
| Payment Terms | T/T,,Cash |
| Supply Ability | 1400pcs/week |
| Cabinet Color | White/Black |
| Camera | 48MP optional |
| Interface Type | HDMI/USB/TYPE-C |
| Transmission Mode | Mirror Mode/Push Mode |
| Microphone | Optional |
| Brand Name | IBoard |
| Model Number | TE-QS-65 |
| Certification | CE, FCC, RoHS, Reach, CCC, ISO9001, ISO14001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10
Price: USD600-1800 per piece
| Supply Ability | 10000 units per month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Carton Package |
| Touch Technology | Infrared |
| Touch Point | 10/ 20 touch points |
| Resolution | 3840*2160 |
| Touch Method | finger or any opaque objects |
| Response Time | 5ms |
| Operating System | Windows/Linux/Mac/Android |
| Installation | Wall mounted, mobile stand (optional) |
| Color | Black , Grey Silver+Black |
| Application | education,business, office, presentation, meeting, conference |
| Material | Aluminum Alloy Frame |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Aspect Radio | 16:10, 16:9... |
| Interface | USB, VGA, RS232, HDMI |
| Screen Size | 65",75",86", 98" |
| Multi-Touch | Up to 40 points |
| Hotkeys | Two sides hotkeys |
| Shipping Way | Sea Shipping Air Freight Truck Freight |
| Touch Points | 20 points |
| Warranty | 1 year |
| Power Supply | AC 100-240V, 50/60Hz |
| Operation System | Andriod/Windows/Linux/Mac.etc. |
| Accuracy | 2mm |
| Mobile Stand | Optional |
| Colors | Black Or OEM |
| Brand Name | iBoard or OEM |
| Model Number | TE-XP2-65 |
| Certification | CCC, CE, FCC, RoHS, Reach, OHSAS, ISO9001, ISO14001 |
| Place of Origin | Shenzhen, CHINA |
MOQ: 150 pcs
Price: 35~1000 USD
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Carton Package |
| Product Name | Infrared Touch Frame |
| Touch Technology | Infrared Touch Technology |
| Touch Input | Finger or other opaque objects |
| Response time | 8ms |
| Supporting system | Windows, Android, Linux, Mac... |
| Supply Voltage | DC+5V±10% |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Model Number | LE |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 pcs
Price: USD50-USD2000 per pieces
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Carton Package |
| Product name | touch frame, IR touch frame, infrared touch screen overlay, IR touch kit, IR touch frame overlay |
| Resolution | 32768 x 32768 |
| Type | Infrared touch technology |
| Interface type | USB |
| Touch points | 10-20 Points |
| Size | 55", 27"~300" |
| Application | Teaching,meeting,training,education |
| Operating system | WIN,Android, MAC optional |
| Interface | USB2.0/3.0 |
| Warranty | 2 years |
| Material | Aluminum Alloy Frame |
| Color | Black or customized color |
| Supply Voltage | DC 5V |
| Power Supply | USB powered |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Model Number | L2-55 |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 150 pcs
Price: Usd100-120/pc
| Packaging Details | Carton Package |
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Operation Current | <180mA |
| Model | IB-L2 Series |
| Interface | USB Connection |
| Frame size | 19 To 200 Inch |
| touch Interpolation | 32767*32767 |
| Type | Touch Frame |
| Touch Times | 10 |
| Touch Input | Finger Or Any Opaque Objects |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Model Number | IB-65L2 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
MOQ: 150 pcs
Price: USD60-USD180
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Carton Package |
| Type | infrared |
| Touch resolution | 32767*32767 |
| Response time | 8ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Function | Multi touch |
| Touch input | Finger or any opaque objects |
| Usage | Use for any touch screen monitor |
| Color | black |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
| Place of Origin | CHINA |
| Model Number | LE |
MOQ: 1PC
Price:
| Place Of Origin | China |
| Packaging Details | Carton Box |
| Delivery Time | 15-18 Working Days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10,000pcs/month |
| Working Temperature | -20℃~65℃ |
| Transparency | ≥92% |
| Application | Touch Surface For Any Flat Projection Source |
| Software | Education Software For Free |
| Response Time | <6ms |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Usage | Use For Any Touch Screen Monitor |
| Brand Name | IBoard |
| Certification | CE/ROHS/FCC,etc. |
MOQ: 150 pcs
Price: USD50-USD200 per pieces
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Carton Package |
| Product name | touch frame, IR touch frame, infrared touch screen overlay, IR touch kit, IR touch frame overlay |
| Resolution | 32768 x 32768 |
| Type | Infrared touch technology |
| Interface type | USB,Serial |
| Touch points | 10 Points,can be customized,1~20 points |
| Size | 32" 42" 43" 49" 50" 55" 65" 70" 75" 80" 86" |
| Application | Teaching,meeting,training,education |
| Operating system | WIN2000/XP/Vista/7/8 and more,android5.0,Android 5.0+Win7/10 option,vista,Android+Win7/10 optional |
| Interface | USB |
| Warranty | 3 years |
| Material | Aluminum Alloy Frame |
| Power Supply | USB powered |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Model Number | LE |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 150 pcs
Price: 35~1000 USD
| Payment Terms | T/T |
| Product Name | Infrared Touch Frame |
| Touch Technology | Infrared Touch Technology |
| Touch points | 10 or more touch points |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Supporting system | Windows, Android, Linux, Mac... |
| Packaging Details | Carton Package |
| Delivery Time | 30 days |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Model Number | LE |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 10 pcs
Price: USD50-USD2000 per pieces
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Delivery Time | 7-30 days |
| Packaging Details | Carton Package |
| Type | Infrared touch technology |
| Interface type | USB,Serial |
| Touch points | 10-20 Points |
| Size | 32" 42" 43" 49" 50" 55" 65" 70" 75" 80" 86"... |
| Operating system | WIN,Android, MAC optional |
| Interface | USB2.0/3.0 |
| Material | Aluminum Alloy Frame |
| Supply Voltage | DC 5V |
| Brand Name | iBoard support OEM / ODM |
| Model Number | L2-32 |
| Certification | CCC, CE, RoHs, FCC, ISO |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!