China Chip Trimmer Capacitor SEHWA STC3MD20-T1 Ceramic Material for Precise and Stable
  1. China Chip Trimmer Capacitor SEHWA STC3MD20-T1 Ceramic Material for Precise and Stable
Chip Trimmer Capacitor SEHWA STC3MD20-T1 Ceramic Material for Precise and Stable
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -25℃~+85℃
Q @ Frequency 250@1MHz
Body Width 3.2mm
Body Length 4.5mm
Capacitance 5.8pF~20pF
Height - Seated(Max) 1.5mm
Tolerance 0%~+50%
Voltage Rating 100V
Description 250@1MHz 5.8pF~20pF 0%~+50% 100V SMD,4.5x3.2mm Trimmers, Variable Capacitors RoHS
Mfr. Part # STC3MD20-T1
Package SMD,4.5x3.2mm
Model Number STC3MD20-T1
Product Specification
Operating Temperature -25℃~+85℃ Q @ Frequency 250@1MHz
Body Width 3.2mm Body Length 4.5mm
Capacitance 5.8pF~20pF Height - Seated(Max) 1.5mm
Tolerance 0%~+50% Voltage Rating 100V
Description 250@1MHz 5.8pF~20pF 0%~+50% 100V SMD,4.5x3.2mm Trimmers, Variable Capacitors RoHS Mfr. Part # STC3MD20-T1
Package SMD,4.5x3.2mm Model Number STC3MD20-T1
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: SEHWA
  • Product Type: Chip Trimmer Capacitor
  • Series: STC3M Series
  • Material: Ceramic dielectric
  • Packaging Options: 1,000 pcs / reel (12mm Tape & Reel), Bulk Type
Technical Specifications
Model Capacitance (pF Max) Capacitance (pF Min) Temperature Coefficient (ppm/) Capacitance Drift (Max) Q Value (at 1 MHz, C max) Insulation Resistance (Min) DC Rated Voltage DC Withstanding Voltage Rotation Torque (gf.cm)