Mfr. Part # 3386P-1-203
Package Through Hole-3P,9.5x9.5mm
Model Number 3386P-1-203
Product Specification
Tolerance ±10% Temperature Coefficient ±250ppm/℃
Power(Watts) 500mW Number of Turns 1
Resistance 20kΩ Description 20kΩ ±10% 500mW Through Hole-3P,9.5x9.5mm Potentiometers, Variable Resistors
Mfr. Part # 3386P-1-203 Package Through Hole-3P,9.5x9.5mm
Model Number 3386P-1-203
Product Overview
Product Attributes
  • Material: Glass glaze
Technical Specifications
3386 Series (P, J, X, S)10-5M10%R123% R or 2 (whichever is greater)
R233% R or 2 (whichever is greater)
0.5W@70-55~ + 10028010Resistance code, tolerance (10% not marked), product model