China 128 EIA E24 Value Resistor Kit in Super SMT Enclosure ATI R12E24-100 for Circuit
  1. China 128 EIA E24 Value Resistor Kit in Super SMT Enclosure ATI R12E24-100 for Circuit
128 EIA E24 Value Resistor Kit in Super SMT Enclosure ATI R12E24-100 for Circuit
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
InternalSmallGridSize 15mm(长)*22mm(宽)*16mm(高)
ResistanceRange 1.0Ω~10.0MΩ常用128种阻值
Encapsulation 1206
ProductShellSize 280mm(长)*210mm(宽)*40mm(高)
Specifications 128values*100pcs
NumberOfChipCapacitors/Resistors(Type) 128
NumberOfSmdComponents 100
NumberOfCells 128
Description 128values*100pcs 100 Resistor Kits RoHS
Mfr. Part # R12E24-100
Model Number R12E24-100
Product Specification
InternalSmallGridSize 15mm(长)*22mm(宽)*16mm(高) ResistanceRange 1.0Ω~10.0MΩ常用128种阻值
Encapsulation 1206 ProductShellSize 280mm(长)*210mm(宽)*40mm(高)
Specifications 128values*100pcs NumberOfChipCapacitors/Resistors(Type) 128
NumberOfSmdComponents 100 NumberOfCells 128
Description 128values*100pcs 100 Resistor Kits RoHS Mfr. Part # R12E24-100
Model Number R12E24-100
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Analog Technologies
  • Product Line: Super Surface Mount Resistor Kits
  • Enclosure Type: Super SMT Component Enclosure
  • Resistor Tolerance: 1%
Technical Specifications
Resistor Size Wattage Tolerance Datasheet Reference
1206 1/4W 1% See Resistor Datasheet
0805 1/8W 1% See Resistor Datasheet
0603 1/10W 1% See Resistor Datasheet
0402 1/16W 1% See Resistor Datasheet