| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Filters - Active |
| Filter Type | Band Pass |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply | 4.74V ~ 12.6V, ±2.37V ~ 6.3V |
| Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 2nd |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Frequency - Cutoff or Center | 57kHz |
| Base Product Number | MAX267 |
| Description | IC FILTER 57KHZ BAND PASS 24SOIC |
View Detail Information
Explore similar products
MAX270EWP+T
MAX7415CUA+
MAX268BCWG
MAX280MJA/883B
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Filters - Active | Filter Type | Band Pass |
| Product Status | Obsolete | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) | Series | - |
| Supplier Device Package | 24-SOIC | Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply | 4.74V ~ 12.6V, ±2.37V ~ 6.3V | Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 2nd | Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Frequency - Cutoff or Center | 57kHz | Base Product Number | MAX267 |
| Description | IC FILTER 57KHZ BAND PASS 24SOIC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!