| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface CODECS |
| Voltage - Supply, Analog | 1.8V ~ 3.6V |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 |
| Product Status | Obsolete |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | - |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Data Interface | - |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x4) |
| Voltage - Supply, Digital | 1.42V ~ 3.6V |
| Mfr | Cirrus Logic Inc. |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 93 / 100 |
| Package / Case | 28-UFQFN |
| Type | Stereo Audio |
| Base Product Number | WM8988 |
| Description | IC CODEC STER HDPH DRIVER 28QFN |
View Detail Information
Explore similar products
TP3064WM-X
TLV320AIC1103PBS
AD1845JPZ
ADV7282WBCPZ-M-RL
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface CODECS | Voltage - Supply, Analog | 1.8V ~ 3.6V |
| Number of ADCs / DACs | 2 / 2 | Product Status | Obsolete |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | - | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Series | - |
| Resolution (Bits) | 24 b | Data Interface | - |
| Sigma Delta | Yes | Supplier Device Package | 28-QFN (4x4) |
| Voltage - Supply, Digital | 1.42V ~ 3.6V | Mfr | Cirrus Logic Inc. |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 93 / 100 |
| Package / Case | 28-UFQFN | Type | Stereo Audio |
| Base Product Number | WM8988 | Description | IC CODEC STER HDPH DRIVER 28QFN |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!