| Category | Integrated Circuits (ICs) Memory Memory |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Interface | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page | 25ns |
| Supplier Device Package | 48-TSOP I |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Mfr | ISSI, Integrated Silicon Solution Inc |
| Memory Size | 1Gbit |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Access Time | 25 ns |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
| Memory Organization | 128M x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Technology | FLASH - NAND (SLC) |
| Base Product Number | IS34ML01 |
| Memory Format | FLASH |
| Description | IC FLASH 1GBIT PARALLEL 48TSOP I |
View Detail Information
Explore similar products
IS61C1024AL-12JLI-TR
71V3556SA150BGGI8
448151-004-C
SST39SF010A-55-4C-WHE-T
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Memory Memory | Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - | DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Interface | Parallel | Write Cycle Time - Word, Page | 25ns |
| Supplier Device Package | 48-TSOP I | Memory Type | Non-Volatile |
| Mfr | ISSI, Integrated Silicon Solution Inc | Memory Size | 1Gbit |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V | Access Time | 25 ns |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) | Memory Organization | 128M x 8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | Technology | FLASH - NAND (SLC) |
| Base Product Number | IS34ML01 | Memory Format | FLASH |
| Description | IC FLASH 1GBIT PARALLEL 48TSOP I |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!