| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Series | - |
| Input | LVCMOS, LVTTL |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency - Max | 200 MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output | LVCMOS, LVTTL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 8302A |
| Description | IC CLK BUFFER 1:2 200MHZ 8SOIC |
View Detail Information
Explore similar products
P2I2304NZF-08-TR
6T39007ANLGI
85304AGI-01LFT
PI49FCT807CTSEX
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers | Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) | Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Differential - Input:Output | No/No | Series | - |
| Input | LVCMOS, LVTTL | Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc | Frequency - Max | 200 MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V | Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output | LVCMOS, LVTTL | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 | Base Product Number | 8302A |
| Description | IC CLK BUFFER 1:2 200MHZ 8SOIC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!