| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers |
| Ratio - Input:Output | 1:20 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Series | - |
| Input | HCSL |
| Supplier Device Package | 72-VFQFPN (10x10) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Frequency - Max | 400 MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Output | HCSL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CLK BUF 1:20 400MHZ 72VFQFPN |
View Detail Information
Explore similar products
NB7V585MMNG
CY7B992-5JC
8516FYLF
9FGV1005Q508LTGI
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers | Ratio - Input:Output | 1:20 |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) | Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes | Series | - |
| Input | HCSL | Supplier Device Package | 72-VFQFPN (10x10) |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc | Frequency - Max | 400 MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V | Package / Case | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Output | HCSL | Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 | Description | IC CLK BUF 1:20 400MHZ 72VFQFPN |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!