| Packaging : | Reel |
| Voltage Rating : | 50 V |
| Product Category : | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Mounting Angle : | Vertical |
| Termination Style : | SMD/SMT |
| Number of Rows : | 2 Row |
| Current Rating : | 500 mA |
| Number of Positions : | 12 Position |
| Series : | 52465 |
| Pitch : | 0.8 mm |
| Product : | Receptacles |
| Manufacturer : | Molex |
| Description | Board to Board & Mezzanine Connectors 0.8 BtB Hsg Assy SMT SMT 12Ckt EmbsTp Pkg |
| Stock | In Stock |
| Shipping Method | LCL, AIR, Express |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
View Detail Information
Explore similar products
M74HC164TTR
SN74ABT3613-20PQ
BQ24400D
ARE6-9831-0JL00
Product Specification
| Packaging : | Reel | Voltage Rating : | 50 V |
| Product Category : | Board to Board & Mezzanine Connectors | Mounting Angle : | Vertical |
| Termination Style : | SMD/SMT | Number of Rows : | 2 Row |
| Current Rating : | 500 mA | Number of Positions : | 12 Position |
| Series : | 52465 | Pitch : | 0.8 mm |
| Product : | Receptacles | Manufacturer : | Molex |
| Description | Board to Board & Mezzanine Connectors 0.8 BtB Hsg Assy SMT SMT 12Ckt EmbsTp Pkg | Stock | In Stock |
| Shipping Method | LCL, AIR, Express | Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| High Light | Integrated Circuits 52465-1271 ,IC chip 52465-1271 ,Electronic component 52465-1271 | ||
Company Details
Business Type:
Distributor/Wholesaler
Year Established:
2025
Total Annual:
100000-500000
Employee Number:
50~70
Ecer Certification:
Verified Supplier
Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch... Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!