| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) |
| Type | Floating Point |
| Product Status | Active |
| On-Chip RAM | 256kB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Series | SHARC® |
| Clock Rate | 333MHz |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Supplier Device Package | 256-BGA-ED (27x27) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 256-LBGA Exposed Pad |
| Interface | DAI, DPI |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Non-Volatile Memory | ROM (768kB) |
| Base Product Number | ADSP-21369 |
| Description | IC DSP 32BIT 333MHZ 256-BGA |
| Stock | In Stock |
| Shipping Method | LCL, AIR, Express |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
View Detail Information
Explore similar products
M74HC164TTR
SN74ABT3613-20PQ
BQ24400D
ARE6-9831-0JL00
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors) | Type | Floating Point |
| Product Status | Active | On-Chip RAM | 256kB |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tray |
| Series | SHARC® | Clock Rate | 333MHz |
| Voltage - I/O | 3.30V | Supplier Device Package | 256-BGA-ED (27x27) |
| Mfr | Analog Devices Inc. | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 256-LBGA Exposed Pad | Interface | DAI, DPI |
| Voltage - Core | 1.20V | Non-Volatile Memory | ROM (768kB) |
| Base Product Number | ADSP-21369 | Description | IC DSP 32BIT 333MHZ 256-BGA |
| Stock | In Stock | Shipping Method | LCL, AIR, Express |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
Company Details
Business Type:
Distributor/Wholesaler
Year Established:
2025
Total Annual:
100000-500000
Employee Number:
50~70
Ecer Certification:
Verified Supplier
Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch... Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!