| Payment Terms | T/T |
| Input Offset Voltage | 1 mV |
| Description | IC TELECOM INTERFACE 128LQFP |
| Package | Tray |
| Input | Clock |
| Output Voltage Range | 0 V to VCC |
| Protocol | RS232, RS485 |
| Data Interface | Parallel |
| Digikey Programmable | Not Verified |
| Synchronous Rectifier | No |
| Pll | No |
| Clock Sync | Yes |
| Ram Size | 8K x 8 |
| Differential Output | No |
| Product Status | Active |
| Type | Fixed/Floating Point |
| Brand Name | ADI |
| Model Number | AD8021ARZ-REEL7 |
View Detail Information
Explore similar products
AD2S1205WSTZ 12-Bit Resolver to Digital Converter LQFP-44
AD421BRZRL Analog Integrated Circuits Digital Analog Converters DAC 5V
AD620ARZ-REEL7 Instrumentation Amplifiers Analog Devices Inc. 17kHz
AD623ANZ PDIP-8 Instrumentation Amplifiers Analog Devices 8 Bit
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Input Offset Voltage | 1 mV |
| Description | IC TELECOM INTERFACE 128LQFP | Package | Tray |
| Input | Clock | Output Voltage Range | 0 V to VCC |
| Protocol | RS232, RS485 | Data Interface | Parallel |
| Digikey Programmable | Not Verified | Synchronous Rectifier | No |
| Pll | No | Clock Sync | Yes |
| Ram Size | 8K x 8 | Differential Output | No |
| Product Status | Active | Type | Fixed/Floating Point |
| Brand Name | ADI | Model Number | AD8021ARZ-REEL7 |
| High Light | AD8021ARZ-REEL7 ,Analog Devices High Speed Op Amp ,Analog Devices Op Amp | ||
| Analog Devices Inc. | |
| Product Category: | High Speed Operational Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| AD8021 | |
| 1 Channel | |
| 1 GHz | |
| 130 V/us | |
| 86 dB | |
| - 98 dB | |
| 60 mA | |
| 10.5 uA | |
| 400 uV | |
| 24 V | |
| 4.5 V | |
| 7.7 mA | |
| - 40 C | |
| + 85 C | |
| SMD/SMT | |
| SOIC-8 | |
| Reel | |
| Cut Tape | |
| Amplifier Type: | Voltage Feedback |
| Brand: | Analog Devices |
| en - Input Voltage Noise Density: | 2.1 nV/sqrt Hz |
| Height: | 1.75 mm |
| Length: | 5 mm |
| Maximum Dual Supply Voltage: | +/- 12 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | +/- 2.25 V |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 24 V |
| Product: | Operational Amplifiers |
| Product Type: | Op Amps - High Speed Operational Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 95 dB |
| Settling Time: | 23 ns |
| Shutdown: | No Shutdown |
| 1000 | |
| Subcategory: | Amplifier ICs |
| Supply Type: | Single, Dual |
| Topology: | Voltage Feedback |
| Width: | 4 mm |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
Company Details
Business Type:
Distributor/Wholesaler
Year Established:
2025
Total Annual:
100000-500000
Employee Number:
50~70
Ecer Certification:
Verified Supplier
Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch... Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!