| Payment Terms | T/T |
| Topology | Buck |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Power Good |
| Interface | DAI, DPI, I²C, SPI, SPORT, UART/USART |
| Applications | Audio |
| Program Memory Type | FLASH (128kB) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Differential Output | No |
| Package | Bag |
| Digikey Programmable | Not Verified |
| Gain | Programmable |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number Of Channels | 4 |
| Base Product Number | LT8210 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Brand Name | ADI |
| Model Number | AD822ARZ-REEL7 |
View Detail Information
Explore similar products
AD2S1205WSTZ 12-Bit Resolver to Digital Converter LQFP-44
AD421BRZRL Analog Integrated Circuits Digital Analog Converters DAC 5V
AD620ARZ-REEL7 Instrumentation Amplifiers Analog Devices Inc. 17kHz
AD623ANZ PDIP-8 Instrumentation Amplifiers Analog Devices 8 Bit
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Topology | Buck |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Power Good | Interface | DAI, DPI, I²C, SPI, SPORT, UART/USART |
| Applications | Audio | Program Memory Type | FLASH (128kB) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C | Differential Output | No |
| Package | Bag | Digikey Programmable | Not Verified |
| Gain | Programmable | Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number Of Channels | 4 | Base Product Number | LT8210 |
| Mounting Type | Surface Mount | Brand Name | ADI |
| Model Number | AD822ARZ-REEL7 | ||
| High Light | AD822ARZ-REEL7 ,Surface Mounting Precision Amplifiers ,SOIC-8 Precision Amplifiers Analog Devices | ||
| Analog Devices Inc. | |
| Product Category: | Precision Amplifiers |
| RoHS: | Details |
| 2 Channel | |
| 1.8 MHz | |
| 3 V/us | |
| 100 uV | |
| 25 pA | |
| 30 V, 15 V | |
| 5 V, 2.5 V | |
| 1.3 mA | |
| 15 mA | |
| 80 dB | |
| 25 nV/sqrt Hz | |
| SOIC-8 | |
| SMD/SMT | |
| No Shutdown | |
| - 40 C | |
| + 85 C | |
| AD822 | |
| Reel | |
| Cut Tape | |
| Brand: | Analog Devices |
| Dual Supply Voltage: | 2.5 V to 15 V |
| Height: | 1.5 mm |
| Input Voltage Range - Max: | 4 V |
| Length: | 5 mm |
| Maximum Dual Supply Voltage: | 15 V |
| Minimum Dual Supply Voltage: | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 30 V |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Product: | Precision Amplifiers |
| Product Type: | Precision Amplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio: | 80 dB |
| 750 | |
| Subcategory: | Amplifier ICs |
| Type: | General Purpose Amplifier |
| Voltage Gain dB: | 120 dB |
| Width: | 4 mm |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
Company Details
Business Type:
Distributor/Wholesaler
Year Established:
2025
Total Annual:
100000-500000
Employee Number:
50~70
Ecer Certification:
Verified Supplier
Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch... Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!