| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 50000PCS |
| Delivery Time | 3-8 working days |
| Packaging Details | Tray/Reel |
| Stock | In Stock |
| Description | 88E1112 Marvell Semiconductor Integrated circuits IC ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES 88E1112 |
| SubCategory | Integrated circuits(IC) |
| Category | Electronic components |
| Series | ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES 88E1112 |
| Details | 88E1112 Marvell Integrated circuits IC ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES |
| Mounting Type | Surface mounting |
| Base part number | 88E1112 |
| Package | QFN |
| Condition | New and original sealed package |
| Operating ambient temperature range | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Date code | 2021+ |
| Brand Name | Microchip Technology/ATMEL |
| Model Number | ATF1504ASV-15AU44 |
| Certification | ROHS |
| Place of Origin | Malaysia |
View Detail Information
Explore similar products
M74HC164TTR
SN74ABT3613-20PQ
BQ24400D
ARE6-9831-0JL00
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union | Supply Ability | 50000PCS |
| Delivery Time | 3-8 working days | Packaging Details | Tray/Reel |
| Stock | In Stock | Description | 88E1112 Marvell Semiconductor Integrated circuits IC ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES 88E1112 |
| SubCategory | Integrated circuits(IC) | Category | Electronic components |
| Series | ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES 88E1112 | Details | 88E1112 Marvell Integrated circuits IC ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES |
| Mounting Type | Surface mounting | Base part number | 88E1112 |
| Package | QFN | Condition | New and original sealed package |
| Operating ambient temperature range | -40°C ~ 85°C (TA) | Date code | 2021+ |
| Brand Name | Microchip Technology/ATMEL | Model Number | ATF1504ASV-15AU44 |
| Certification | ROHS | Place of Origin | Malaysia |
| High Light | 88E1112-C2 integrated circuit ,88E1112-C2-NNC1I000 IC chip ,88E1112-C2 network interface IC | ||
88E1112-C2-NNC1I000 Marvell Semiconductor Integrated circuits IC ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES 88E1112
Specification:88E1112 ALASKA ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES IC 88E1112-C2-NNC1C000
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES IC | |
| Mfr | Marvell Technology |
| Series | 88E1112 |
| Package | Tray/REEL |
| Part Status | Active |
| Programmable Type | In System Programmable (min 10K program/erase cycles) |
| Delay Time tpd(1) Max | 10 ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | QFN |
| Supplier Device Package | 2600PCS/Sealed package |
| Product Number |
88E1112-C2-NNC1I000 |
Environmental & Export Classifications
| ATTRIBUTE | DESCRIPTION |
|---|---|
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | 3A991B1A |
| HTSUS | 8542.32.0071 |
![]()
![]()
Related products :
| 88E1112-C2-NNC1I000 | MARVELL Semiconductor | QFN ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES |
| 88E1512-A0-NNP2C000 | MARVELL Semiconductor | |
| 88E1112-C2-NNC1I000 | MARVELL Semiconductor | QFN 64/ALASKATM ULTRA GIGABIT PHY WITH DUAL SERDES (I-TEMP) |
| 88AP162-B0-BJD2C004 | MARVELL Semiconductor | |
| 88E6096-A2-TAH1C000 | MARVELL Semiconductor | TQFP 176/ 8-port FE + 3-port GE Managed Switch (8 PHYs + 3 SERDES) |
| 88E3018-A2-NNC1I000 | MARVELL Semiconductor | QFN 64/10/100BASE-T FAST ETHERNET PHY (PIN-COMPATIBLE WITH 88E1116) |
| 88E6061-A1-LAJ1C000 | MARVELL Semiconductor | 6-Port FE Switch w/ QoS, 802.1Q, & 802.1D (5 PHYs + 1 MII) |
Company Details
Business Type:
Distributor/Wholesaler
Year Established:
2025
Total Annual:
100000-500000
Employee Number:
50~70
Ecer Certification:
Verified Supplier
Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch... Neochip Technology Co., Ltd., founded in 2025 as a subsidiary of Shenzhen Pimonte Electronics Co., Ltd. (established 2017), is a leading China-based electronic components distributor specializing in serving international clients. Headquartered in Shenzhen with a strategic branch in Hong Kong, Neoch...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!