China 1812L125/16DR
China 1812L125/16DR
  1. China 1812L125/16DR
  2. China 1812L125/16DR
  3. China 1812L125/16DR
1812L125/16DR
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 0.14 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 16 V
Series : 1812L
Current Rating - Max : 100 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.25 A
Trip Current : 2.5 A
Manufacturer : Littelfuse
Description Resettable Fuses - PPTC PTC 16V POLY 1812 HALOGEN-FREE 1.25A