China VS-GT100TS065S
China VS-GT100TS065S
  1. China VS-GT100TS065S
VS-GT100TS065S
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) 247 A
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Package Box
Series FRED Pt®
Package / Case Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.32V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package INT-A-PAK IGBT
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Collector Cutoff (Max) 100 µA
IGBT Type Trench
Power - Max 517 W
Input Standard
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)