China LQ121S1DG41
China LQ121S1DG41
  1. China LQ121S1DG41
LQ121S1DG41
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color -
Display Type TFT - Color
Product Status Obsolete
Package Tray
Viewing Area 246.00mm W x 184.50mm H
Series -
Diagonal Screen Size 12.1" (307.34mm)
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen -
Mfr Sharp Microelectronics
Backlight CCFL
Display Mode Transmissive
Interface Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch 0.31mm W x 0.31mm H
Dot Size -
Dot Pixels 800 x 600 (SVGA)
Description LCD TFT 12.1" 800X600 SVGA