China 85211AMI-01LF
China 85211AMI-01LF
  1. China 85211AMI-01LF
85211AMI-01LF
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Category Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output 1:2
Type Fanout Buffer (Distribution)
Product Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package Tube
Differential - Input:Output Yes/Yes
Series -
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package 8-SOIC
Mfr Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max 700 MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output HSTL
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Circuits 1
Base Product Number 85211A
Description IC CLK BUFFER 1:2 700MHZ 8SOIC