| Model NO. | CL5180JGK6 |
| Type | Self-propelled |
| Emission Standard | Euro V |
| Hoesrpower | 250HP |
| Payload | 18000 |
| Fuel | Diesel |
| Transmission Type | Automatic |
| Drive Wheel | 4x2 |
| Condition | New |
| Maximum Homework Height | 45m |
| Platform Load Capacity | 200kg |
| Platform Size | 2000X700X1000mm |
| Homework Range | 18 |
| Electrical Controller | Can |
| Rotation Angle | 360 Degrees |
| Transport Package | Road Transportation and Sea Transportation |
| Specification | 9665X2500X3980mm |
| Trademark | Cheng Liwei brand |
| Origin | Suizhou |
| HS Code | 8705909990 |
| Production Capacity | 2000 |
| Packaging Details | Nuked |
| Delivery Time | 15 working days |
| Payment Terms | T/T,LC, |
| Supply Ability | 150 sets/month |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
4x4 ISUZU 33m Aerial Platform Truck For Elevated Work
Isuzu 24m 30m 33m Aerial Work Truck Price China Aerial Work Truck Factory
Isuzu Double-Row Aerial Work Truck Sells 25m Aerial Work Truck Price
Isuzu 4X2 6-Wheel Aerial Work Truck (20m, 22m, 24m, 28m, 33m) Aerial Work Truck
Product Specification
| Model NO. | CL5180JGK6 | Type | Self-propelled |
| Emission Standard | Euro V | Hoesrpower | 250HP |
| Payload | 18000 | Fuel | Diesel |
| Transmission Type | Automatic | Drive Wheel | 4x2 |
| Condition | New | Maximum Homework Height | 45m |
| Platform Load Capacity | 200kg | Platform Size | 2000X700X1000mm |
| Homework Range | 18 | Electrical Controller | Can |
| Rotation Angle | 360 Degrees | Transport Package | Road Transportation and Sea Transportation |
| Specification | 9665X2500X3980mm | Trademark | Cheng Liwei brand |
| Origin | Suizhou | HS Code | 8705909990 |
| Production Capacity | 2000 | Packaging Details | Nuked |
| Delivery Time | 15 working days | Payment Terms | T/T,LC, |
| Supply Ability | 150 sets/month | Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA | ||
| High Light | Aerial Platform Truck Telescopic ,45m Aerial Platform Truck ,Hydraulic Lift Truck | ||
A high-altitude work vehicle is a specialized vehicle that lifts workers, tools, materials, etc. to a designated location at high altitude through a work platform for various installation, maintenance, cleaning, logging, and other operations. The following provides a detailed introduction to it from multiple aspects.
| [Vehicle technical parameters] | |||
| Product trademark | Cheng Li card | ||
| product name | overhead working truck | product model | CL5180JGK6 |
| gross mass (Kg) | 18000 | outline dimension (mm) | 9665×2500×3980 |
| curb weight (Kg) | 17805 | ||
| Number of passengers (person) | 3 | ||
| Approach angle / departure angle of (°) | 15/8 | Front suspension / rear suspension (mm) | 1335/2780 |
| axle weight (Kg) | 6500/11500 | Top vehicle speed (Km/h) | 89 |
| [Chassis technical parameters] | |||
| Chassis model | QL1180JQFRY | Chassis name | truck chassis |
| brand name | Isuzu card | manufacturing enterprise | ISUZU |
| number of axles | 2 | Number of tires | 6 |
| wheel base (mm) | 5550/4500 | ||
| tyre size | 295/80R22.5 16PR | ||
| Number of steel plate spring sheets | 7/7+7 | front gauge (mm) | 1960 |
| Fuel types | diesel oil | rear track (mm) | 1855 |
| Emission basis standard | The GB17691-2018 countries | ||
| engine type | Engine production enterprise | displacement (ml) | power (Kw) |
| 4HK1-TCG60 4HK1-TCG62 |
Isuzu (China) Engine Co., Ltd Isuzu (China) Engine Co., Ltd |
5193 5193 |
151 165 |
After more than 20 years of leapfrog development, Chengli Special Purpose Vehicle Co., Ltd. now covers an area of over 3000 acres, with a construction area of 1.2 million square meters and more than 5000 sets of various large-scale production equipment. It has 16 subsidiaries, over 40 member factories, and more than 100 professional factories. It has four major production bases in the southern suburbs of Zengdu District, Zengdu Economic Development Zone, Huangpi District of Wuhan City, and Dongjin New District of Xiangyang City. The company can produce 50000 sets of automotive chassis, 100000 sets of special purpose vehicles, 10000 sets of new energy vehicles, and 20000 sets of emergency equipment annually.
The company has obtained national industrial product production license, ISO 9001 quality management, ISO 14001 environmental management, ISO 45001 occupational health and safety management system certification, after-sales service certification, 3C mandatory certification, automobile energy conservation and environmental protection certification, and automobile exemption certification. We have production qualifications for specialized vehicles, on-board cranes, truck cranes, fire trucks, new energy vehicles, complete vehicles, and buses.![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2004
Total Annual:
90000-1000000
Employee Number:
9000~10000
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-xyz789 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; } .gtr-container-xyz789 p { font-size: 14px; margin-bottom: 1em; text-align: left !important; } .gtr... .gtr-container-xyz789 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; } .gtr-container-xyz789 p { font-size: 14px; margin-bottom: 1em; text-align: left !important; } .gtr...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!